Hyundai Motorsport je připraven na Rallye Finsko

Hyundai Motorsport je připraven na Rallye Finsko

Hyundai Motorsport míří po přestávce v polovině sezony na Rallye Finsko, osmý podnik mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship), s větším náskokem v obou hodnoceních mistrovství světa díky dvěma po sobě jdoucím vítězstvím v Portugalsku a na Sardinii.

Po vzrušujícím vítězství na Sardinii, které bylo třetím nejtěsnějším výsledkem v historii WRC, zvýšil tým Hyundai Motorsport svůj náskok před týmem M-Sport v průběžném hodnocení konstruktérů na 28 bodů, zatímco Thierry Neuville vede o 27 bodů žebříček jezdců.

Rallye Finsko je nejrychlejší soutěží v kalendáři. Celkem 11 z 12 nejrychlejších rallye v historii WRC se jelo právě ve Finsku. Soutěž s 23 rychlostními zkouškami vede malebnou krajinou středního Finska, rozsáhlými lesy a kolem jezer. V poslední ze čtyř šotolinových rallye v řadě dosahují posádky vysokých rychlostí a vozy musí zvládnout bezpočet skoků.

Pro rok 2018 je trasa finské rallye do značné míry pozměněna. Více než polovina rychlostních zkoušek se od loňského roku liší a dvě rychlostní zkoušky se pojedou v opačném směru. Tento podnik je jedním z nejnáročnějších pro spolujezdce, kteří musí zajistit, aby byly jejich záznamy o trati výstižné a precizní, včetně jejich dokonalého sdělování jezdci.

Hyundai Motorsport bude v okolí města Jyväskylä usilovat o své první umístění na stupních vítězů v této soutěži. S vozy Hyundai i20 Coupe WRC #4, #5 a #6 se na start postaví posádky Andreas Mikkelsen/Anders Jæger, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul a Hayden Paddon/Seb Marshall.

Tým koncem června uskutečnil vývojové testy v Estonsku, zatímco Paddon se v polovině července navíc zúčastnil Rallye Estonsko. Přestože se tým zaměřil především na vývojové práce, posloužil tento podnik bezpochyby jako vhodná příprava pro nadcházející soutěž WRC. Hyundai Motorsport uskutečnil další specifické testy ve Finsku během uplynulého víkendu.

Šéf týmu Michel Nandan k tomu uvedl: „Po poměrně dlouhé letní přestávce se již těšíme na další soutěž WRC. Měli jsme čas k ohlédnutí na pozitivní první polovinu roku, ale víme, že nás čeká ještě hodně tvrdé práce, a to hned ve Finsku. V předchozích letech se našemu týmu v této rallye nedařilo, ale uděláme všechno pro to, abychom to změnili. Naše postavení v mistrovství nepovažujeme za jisté, protože naši konkurenti budou znovu tvrdě útočit a zvraty štěstěny mohou být rychlé. Je zřejmé, že bychom rádi vybojovali naše první umístění na stupních vítězů ve Finsku, ale důležitější je, aby se všechny tři naše vozy umístily na dobře bodovaných místech.“

Domácí hrdinové z programu HMDP

Rallye Finsko bude také ve znamení návratu posádky Jari Huttunen a Antti Linnaketo z programu podpory mladých talentovaných jezdců HMDP (Hyundai Motorsport’s Driver development Program). Finská dvojice se zúčastní svého čtvrtého podniku WRC2 v sezoně 2018 po absolvování Rallye Švédsko, Rallye Mexiko a Rallye Portugalsko.

Dvojice se připravovala na svou domácí soutěž také účastí v Rallye Estonsko, na kterou mají dobré vzpomínky díky vítězství v kategorii WRC2 před dvanácti měsíci. V letošním roce skončila na druhém místě ve své třídě.

Šéf týmu Michel Nandan k tomu řekl: „Máme velkou radost, že se Jari a Antti postaví s vozem Hyundai i20 R5 opět na start v soutěži, konané na jejich domácí půdě. V loňském roce předvedli v tomto podniku dobrou formu a doufáme, že si povedou skvěle i v letošním roce. V letošní sezoně nás nadchli svým pracovním nasazením. Jejich první tři soutěže letošní sezony byly přínosem pro jejich další zdokonalování, takže očekáváme, že nově nabité zkušenosti využijí v rychlostních zkouškách, které jsou pro ně důvěrně známé. Svoji rychlost a sílu zde ukázali již dříve, takže víme, že mají veškeré předpoklady k tomu, aby opět bojovali o přední umístění.“

Datum zveřejnění

26.7.2018

Zdroj informací

Hyundai

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2916 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál