Ford je připraven na svůj dosud nejnáročnější závod 24 h Le Mans

Ford je připraven na svůj dosud nejnáročnější závod 24 h Le Mans

Už v sobotu 16. června odstartuje další ročník věhlasného vytrvalostního závodu, jenž bude pro tým Ford Chip Ganassi Racing zatím nejtěžší. Ve třídě GTE Pro, do které v Le Mans spadají závodní vozy Ford GT, letos startuje 17 nejlepších světových vozů kategorie GT a 51 vynikajících pilotů.

Pro Ford Chip Ganassi Racing je letošní závod 24 hodin Le Mans třetí v řadě. Při své premiéře v roce 2016 zde tým dosáhl vítězství, v roce 2017 získal druhé místo a letos si opět brousí zuby na vavříny nejcennější.

„Je příjemné vidět každý rok v Le Mans všechny čtyři naše vozy společně jako součást jednoho týmu,“ řekl Mark Rushbrook, globální ředitel Ford Performance Motorsport. „Svědčí to o úspěchu našeho celosvětového programu, který jsme spustili v roce 2016 a od té doby ho stále rozvíjíme.“

„Le Mans vždy představuje vrcholnou výzvu, ale početné startovní pole mu letos ještě přidává na obtížnosti. Už se nemůžeme dočkat až budeme čelit tomu nejlepšímu od Ferrari, Porsche, Aston Martinu, Corvette a BMW. Kvůli tomu závodíme.“

Také Chip Ganassi, šéf stejnojmenného týmu, považuje 24 hodin Le Mans za vrchol závodního kalendáře a je plně odhodlán bojovat v roce 2018 o další vítězství. „24 hodin Le Mans patří k těm závodům, které máte v kalendáři zakroužkované,“ řekl. „Má všechno. Jede se na historické trati ve Francii, je to vytrvalostní podnik a jeden z divácky nejatraktivnějších závodů na světě.“

Posádku závodního vozu Ford GT se startovním číslem 66 tvoří Stefan Mücke (GER), Olivier Pla (FRA) a Billy Johnson (USA). V úvodním podniku mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech, který se jel v belgickém Spa minulý měsíc, dosáhla trojice svého prvního vítězství.

V Le Mans se jim v posledních dvou letech nedařilo, proto doufají, že úspěch v letošním Spa konečně signalizuje obrat štěstěny.

Dvojici Andy Priaulx (GB) a Harry Tincknell (GB), která v loňském roce ve voze Ford GT se startovním číslem 67 skončila v třídě GTE Pro druhá, doplní hvězda Indycar Tony Kanaan (BRA). Všichni pomýšlejí na stupně vítězů.

Piloti vozu Ford GT se startovním číslem 68 se již zapsali do historie. Byli to právě Joey Hand (USA), Sébastien Bourdais (FRA) a Dirk Müller (GER), kdo v roce 2016 vybojovali pro Ford první novodobé vítězství v Le Mans. Letos by historický výsledek rádi zopakovali.

Posádka vozu Ford GT se startovním číslem 69 zahájila ročník 2018 nejlepším možným způsobem, když vyhrála závod Rolex 24 v Daytoně. Ryan Briscoe (AUS), Richard Westbrook (GB) a Scott Dixon (NZ) jsou připraveni slavit další triumf ve čtyřiadvacetihodinovce.

Datum zveřejnění

7.6.2018

Zdroj informací

FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2617 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál