Petr Fulín se rozloučil s ADAC TCR Germany triumfem

Petr Fulín se rozloučil s ADAC TCR Germany triumfem

Platnost přísloví, že doma není nikdo prorokem, znovu vyvrátil trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín. V nedělním závodě cestovních vozů ADAC TCR Germany, který o tomto víkendu hostil mostecký autodrom, se totiž dokázal se svým vozem Cupra Leon TCR hned po startu prodrat z druhé řady do čela. První příčku si pak už velký znalec mosteckého okruhu pohlídal až do cíle. Po pátém místě v sobotním závodě tak dovršil úspěšné účinkování v seriálu ADAC TCR Germany. Se svým týmem Fullin Race Academy se ale Petr letos objeví ještě ve vybraných evropských závodech dalších dvou šampionátů TCR.

Úspěšný tuzemský jezdec bere letošní sezonu jako zkušební. Vedle dvou startů v ADAC TCR Germany potvrdil účast na Nürnburgringu ve světovém poháru FIA WTCR ve dnech 10. až 12. května, kde chce poměřit síly se světovou konkurencí. Na konci října pak završí sezonu finálovým závodem seriálu TCR Europe v Barceloně. Poté se rozhodne, jakou cestou se vydá už naostro za rok.

Na druhém místě byla teprve osmnáctiletá Němka Michelle Halder ze stáje Profi-Car Team Halder s vozem Cupra TCR, stala se tak vůbec první ženou na stupních vítězů v ADAC TCR Germany. Stupně vítězů doplnil jeho krajan Luca Engstler z týmu Liqui Moly s vozem VW Golf GTI TCR.

ADAC TCR Germany je součástí závodního víkendu The Most Show featuring ADAC GT MASTERS, který na mosteckém autodromu právě vrcholí. Hlavní kategorii obstaraly závody supersportovních vozů ADAC GT Masters. Ve speciálech Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R se střídaly dvoučlenné posádky pilotů. Dalšími vloženými sériemi jsou GT4 Central European Cup a Octavia Cup. 

Datum zveřejnění

29.4.2018

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2809 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál