TEAM PEUGEOT TOTAL začíná nové dobrodružství v Mistrovství světa FIA v rallycrossu

TEAM PEUGEOT TOTAL začíná nové dobrodružství v Mistrovství světa FIA v rallycrossu

Mistrovství světa FIA v rallycrossu, které začalo tento víkend v Barceloně prvním ze 12 podniků, je současně nejnovější kapitolou v historii motorsportu značky PEUGEOT.

Tým PEUGEOT Total vstupuje do světového šampionátu v rallycrossu poprvé s plně továrním nasazením. Pro tři talentované řidiče připravil tři auta, z nichž každé má své specifické barevné provedení. Devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb spolu se Švédem Timmy Hansenem budou bojovat s nejnovějším vozem PEUGEOT 208 WRX Supercar s výkonem 560 k a získávat body pro tým. Nadějný mladík Kevin Hansen bude závodit s evolucí vozu 2017 jen v kategorii jezdců. Všechny tři závodní vozy PEUGEOT budou během sezóny průběžně vylepšovány, přičemž nové inovace už v současné době připravují technici v továrně PEUGEOT Sport.

Po závěrečné zkoušce v pondělí ve Versailles ve Francii, která navazovala na předcházející testy - jako bylo oficiální testování v Silverstone na konci března, se tým PEUGEOT Total vydal na cestu do Barcelony připraven vyrovnat se se zcela novými náročnými sportovními úkoly. Ačkoliv i nadále spoléhá na rodinu Hansenů, nejúspěšnější dynastii v této disciplíně, s Kennethem Hansenem (14násobným mistrem Evropy v rallycrossu) jako týmovým manažerem a Susann Hansenovou (jedinou ženskou mistryní Evropy v historii rallycrossu) jako sportovní koordinátorkou, nyní do této disciplíny vstupuje jako plnohodnotný oficiální tým PEUGEOT Sport.

První závod sezony se konal v sobotu a neděli (14. - 15. dubna) na Katalánském okruhu v Montmeló severně od Barcelony, domovské trati Velké ceny Španělska formule 1, kde se současně od roku 2015 jezdí rallycross. V loňském roce okruh dostal nový asfaltový povrch, který přinesl vyšší úroveň přilnavosti než dřív, a zcela novou startovní sekci. Kolo, měřící celkem 1,133 km, sestává z 60,4 % asfaltu a 39,6 % šotoliny. Jedná se o jednu z nejrychlejších tratí v kalendáři s rekordem kola v  rallycrossu, který v současné době činí 42,971 s z loňského roku.

Datum zveřejnění

17.4.2018

Zdroj informací

Peugeot

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3377 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál