Vývoj závodního vozu BMW iFE.18 pro šampionát Formula E vstoupil do další fáze

Vývoj závodního vozu BMW iFE.18 pro šampionát Formula E vstoupil do další fáze

„BMW iFE.18 pro BMW iNEXT“: tento nápis má na sobě nový závodní vůz BMW i Motorsport, určený pro mistrovství světa ABB FIA Formula E Championship. Tento vůz se poprvé ukázal v prostorách centra BMW a MINI Driving Academy v Maisachu nedaleko Mnichova. K jeho pohonu je připraven zcela nově vyvinutý motor BMW, který byl navržen přímo pro tento druh automobilových závodů. Vznikl na základě intenzivní spolupráce inženýrů BMW i z oddělen sériové produkce a techniků BMW Motorsport. Za volant prvního elektrického závodního vozu BMW Group usedl Tom Blomquist (GB).

„BMW iFE.18 je pro naši společnost přelomovým vozem,“ vysvětluje Jens Marquardt. „Po měsících vzájemné spolupráce inženýrů z divize sériových a závodních vozů nyní sledujeme výsledek jejich práce v akci. Projekt Formula E představuje nejintenzivnější přenos technologií mezi oddělením sériových a závodních vozů. Každý, kdo se do vývoje zapojil, přinesl svůj díl do života přístupu označovaného ‚TechLab for BMW i‘. Již nyní se velmi těším, až uvidím tento vůz poprvé závodit v barvách BMW i Motorsport během 5. sezóny šampionátu Formula E.“

Srdcem vozu BMW iFE.18 je nová poháněcí soustava BMW. Budoucí společný podvozek pro šampionát Formula E se představil v březnu na autosalonu v Ženevě. Již nyní můžeme uvést několik zajímavých srovnání výkonnosti nového motoru pro Formula E ve srovnání se sériovým motorem používaným v BMW i3. Závodní motor je o 50 procent lehčí, o 66 procent kompaktnější a disponuje o 100 procent větším výkonem. Současně dosahuje čtyřnásobných otáček ve srovnání se svým sériovým protějškem.

Spolu s dalšími týmy šampionátu Formula E se BMW iFE.18 aktivně zúčastní oficiálních testů konaných ve španělském Calafatu od 17. do 19. dubna 2018.

Datum zveřejnění

16.4.2018

Zdroj informací

BMW Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2536 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál