Walter Röhrl slaví stříbrné jubileum

Walter Röhrl slaví stříbrné jubileum

Společnost Porsche přijala před 25 lety čtyřnásobného vítěze Rallye Monte Carlo a dvojnásobného mistra světa v rallye jako vývojáře a reprezentanta značky. Tím bylo smluvně zakotveno to, co již dávno bylo pro oba partnery srdeční záležitostí. Walter Röhrl se totiž mohl již v roce 1993 ohlížet na pestrou minulost spjatou se značkou Porsche. Jeho prvním vlastním automobilem bylo použité Porsche 356, poté měl ve svém soukromém majetku vždy Porsche 911. V roce 1977 mu jeho soukromý soutěžní vůz 911 urovnal cestu k angažmá továrního jezdce pro značku Fiat. V roce 1981 se Walter Röhrl účastnil s vozem Porsche 924 mistrovství Německa v rallye.

Již během své jedinečné kariéry soutěžního jezdce se Röhrl podílel na vývoji supersportovního vozu Porsche 959 a techniky pohonu všech kol pro Porsche 964. Začátkem roku 1993 s ním byla uzavřena smlouva, na jejímž základě zastával pozice reprezentanta značky a vývojového jezdce, podle Röhrla pod podmínkou, že bude bývalého předsedu představenstva Dr. Wendelina Wiedekinga „vždy pravdivě a bez příkras informovat o nově vyvíjených vozidlech a technice“. Od té doby se podílel na vývoji a nastavení mnoha milníků – od typu 959 přes model Carrera GT až po 918 Hybrid, všech verzí 911 a GT i modelu Porsche Panamera. Tehdejší dohodu dodržuje sedmdesátiletý rodák z Řezna dodnes. Walter Röhrl vždy říká, co si myslí: „U Porsche jsem si osvojil jeden velmi zásadní aspekt. Sportovní vůz nesmí mít na limitu žádné nepředvídatelné chování pro profesionály. V ideálním případě by měl být snadno ovladatelný i pro normální řidiče.“

Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG, dodává: „U Porsche vděčíme Walteru Röhrlovi nejen za jeho jedinečnou 25letou věrnost v roli reprezentanta a poradce, ale i za výroky, které dávno uzrály v citáty. Líbí se mi například tento: ‚Garáž bez Porsche 911 je jen tmavá díra‘.

Datum zveřejnění

27.1.2018

Zdroj informací

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2654 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál