Superbike World Championship 2018

Na Masarykův okruh se po pěti letech vrátí superbiky

Superbike World Championship 2018

Mistrovství světa superbiků míří zpět do České republiky. Po MotoGP druhá nejprestižnější motocyklová závodní série se na Masarykově okruhu představí 8. - 10. června 2018. Předprodej vstupenek začne v průběhu následujícího týdne.

„Z návratu Mistrovství světa superbiků do našeho závodního programu máme radost. Od zveřejnění provizorního kalendáře promotérem nám od fanoušků přišla řada pozitivních ohlasů. Je to pochopitelné, společně s MotoGP jde o dva bezkonkurenčně nejatraktivnější světové motocyklové šampionáty,“ komentuje comeback WSBK výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. 

Jednání o zařazení Masarykova okruhu zpět na seznam tratí, kde se šampionát pojede, probíhala delší dobu. „Vyjednávání nebyla jednoduchá. Především co se týče ekonomické stránky tohoto podniku. Promotér měl však velký zájem závod na Masarykově okruhu uskutečnit a v rámci konání podniku nám vyšel vstříc v mnohých požadavcích. Toto je velký rozdíl v porovnání s MotoGP, kdy jsou pravidla a podmínky striktní a hostujícímu okruhu nedávají téměř žádné možnosti,“ vysvětluje Ulmanová.

Piloti silných motocyklů se základem v sériové výrobě vyrazili na dráhu Masarykova okruhu poprvé v roce 1993, přičemž pravidelně se šampionát v kalendáři akcí objevoval od roku 2005. V roce 2012 se závod jel zatím naposledy, příští sezónu ho po pětileté přestávce čeká obnovená premiéra.

Vstupenky brzy v prodeji

V týdnu od 4. prosince odstartoval předprodej vstupenek za zvýhodněných podmínek. Nejlevnější vstupenka kategorie Silver vyjde na 990 korun. „Největší zájem očekáváme o vstupenku kategorie Gold, se kterou se fanoušci dostanou na sedadlové tribuny T3/T5 a na všechny přírodní tribuny. Navíc se díky ní mohou neomezeně podívat do paddocku během celého závodního programu,“ dodává obchodní ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda. Vstupenku Gold bude v předprodeji možné pořídit za 1 390 korun.

V prodeji jsou i speciální typy vstupenek, které návštěvníci znají z návštěv Grand Prix České republiky – motocyklový kemp na tribuně A nebo VIP vstupenka.

Novinkou je balíček, který obsahuje vstupenku Gold jak na závod WSBK, tak na MotoGP. Do předprodeje půjde v limitovaném počtu kusů.

Datum zveřejnění

5.12.2017

Zdroj informací

Autodrom Brno a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3311 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál