Alex Lukyanuk: Jsem šťastný, že jsem zpět v rally

Ruský jezdec Alexey Lukyanuk se v Rzeszowě vrátit zpět za volant soutěžního vozu a nyní ve Zlíně vybojoval pódium.

Alex Lukyanuk: Jsem šťastný, že jsem zpět v rally

Je snad i pomalu zbytečné připomínat, čím si letos prošel Alexey Lukyanuk, protože příběh ruského pilota, který byl těžce pochroumán při tragické nehodě při testech letos v květnu zaznamenali asi všichni, kdo rally aspoň trochu sledují. Oblíbený jezdec zvládl velmi rychle pokročit s rehabilitací, že letos v srpnu stál na startu pátého kola ME v Rzeszowě, ale na druhé RZ z prvního místa havaroval. Teď na konci měsíce pokračoval ve své evropské misi ve Zlíně a "Luky" dokázal navázat na svůj loňský výkon, po celý víkend být nejbližším pronásledovatelem pozdějšího vítěze Jana Kopeckého a v neděli si na cílové rampě před zlínskou radnicí převzít poháry na druhé místo absolutně.

Jak ale Alex Lukyanuk v průběhy rally říkal, všechna zranění z nehody ještě nejsou doléčena a tato byla místy limitujícím faktorem, kdy jezdec například zmiňoval nutnost používat pravou nohu na brždění, jelikož levá ještě neměla plnou sílu. "Před startem jsem si myslel, že na tom jsem už fyzicky dobře a že budu schopný na zkouškách ze sebe vydat maximum. Ale hned na úvodní městské speciálce jsem měl problémy s bržděním, protože levačka nemá ještě potřebnou sílu k tomu, abych s ji mohl správně používat. Bohužel to pokračovalo i na dalších rychostkách a bylo to pro mě těžké, že jsem nemohl odvést své maximum," ohlíží se za startem na Barum Czech Rally Zlín Alex Lukyanuk.

                 Výsledek obrázku pro barumka 2017

I přes tato slova nechybělo mnoho, aby se opakoval loňský scénář s nehodou v poslední vložce. "Na poslední vložce jsem to chtěl už jen projet, nijak se nesnažit o dobrý čas. Byl jsem hodně unavený a koncentrace polevovala. Měli jsme obrovské štěstí. V jedné zatáčce auto sklouzlo na vytahané šotolině v nějakých 120 km/h a zastavili se na krajnici. Měli jsme velké štěstí, že jsme nijak neublížili autu a ani na něm nic nepoškodili. Byla to podivná zatáčka, protože v ní byl anticut, který ale v prvním průjezdu zřejmě zmizel a vytahaly se nečistoty. Na druhý průjezd byl zpět, takže jsme jej museli objíždět a pozdě jsem si všiml, kolik bylo vytaháno. Byl jsem v té zatáčce rychlejší, jelikož jsem nečekal, že to bude klouzat a všimnul jsem toho až pozdě. Když mám v rozpisu nekatuj, tak jsem nečekal, že na cestě bude tolik nečistot. Klidně jsme mohli jít přes střechu a skončit v nějakém stromě nebo pařezu. Měli jsme prostě štěstí a raději nechci přemýšlet nad tím, co by se dělo, kdybychom tam skončili," dodává k poslední vložce letošní Barumky loňský vícemistr Evropy.

Ale je potřeba zakončit optimisticky a přesně tak se nyní jezdec cítí: "Jsem šťastný, že jsem po všech těch problémech, které nás potkaly, zpět v rally. Skoro měsíc jsem strávil v nemocnici a to, že jsem schopný zajíždět na rychlostních zkouškách dobré časy, tak z toho mám velkou radost," uzavírá Alex Lukyanuk, jehož dalším evropským startem by měla být italská Rally di Roma Capitale, která bude v ERC slavit premiéru.

Datum zveřejnění

1.9.2017

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2782 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál