Bryan Bouffier vítězí v Rzeszowě

Druhým dnem dnes v Rzeszowě pokračovalo mistrovství Evropy v rally, když se u našich severních sousedů konal pátý podnik letošní osmi dílné sezóny. Na programu dnes bylo 113 ostrých kilometrů a šest rychlostních zkoušek, které se odjely na trojici klasických testů. Stejně jako včera byly v harmonogramu relativně dlouhé testy, dnes měl ten nejdelší opět přes 20 kilometrů a zbylé dvě vložky čítaly alespoň 16 km. Po včerejšku byl na prvním místě Bouffier, kterého následovali Kajetanowicz a Gryazin, ale tohle pořadí se nerodilo lehce, protože organizátorům soutěže poměrně dlouho trvalo dopočítat a udělit všechny náhradní časy…

Výsledek obrázku pro Bryan Bouffier

Dnes ráno začal nejlépe opět Bouffier, který vyhrál RZ6 před Grzybem a Kejatanowiczem. Ani na této vložce se soutěži nevyhnuly další havárie, když na jednom místě skončily šance jak do té doby třetího Gryazina, tak Szeji. Tím se na třetí příčku posunul Griebel, čtvrtý byl Michel a pátý Grzyb. Na další vložce zvítězil Suárez, ale pořadí se měnilo jen pod stupni vítězů, když Grzyb překonal Michela. Poslední vložku sekce pak opět vyhrál Bouffier, který tak v polovině druhé etapy měl náskok půl minuty na druhého Kajetanowicze. Třetí příčku nadále držel Griebel, čtvrtý je Grzyb a pátý Michel. V této chvíli se se soutěží rozloučil Ostberg, který nechtěl dále riskovat jízdu se zlobící Fiestou R5 a raději odevzdal jízdní výkaz.

Ve druhé sobotní rundě začal opět nejrychleji Bouffier, ten pak vyhrál i na RZ10 a teprve na poslední vložce celé soutěže přenechal vítězství někomu jinému. Tím pádem tedy nebylo potřeba nijak řešit, kdo v Řešově vyhrál, protože francouzský jezdec si dokázal na druhého Kajetanowicze najet téměř 40 sekund náskoku. Bouffier vyhrál i hodnocení obou etap a tak se z Polska vrací s tučným bodovým přídělem. Smutnět nemusel ani druhý Kajetanowicz, protože rodák z Těšína posbíral dostatek bodů k tomu, aby se dostal do čele průběžné klasifikace ME. Třetí příčkou pak okořenil vítězství v JERC U28 Griebel, jenž si letos připsal už druhé evropské pódium.

Pod stupni vítězů skončil Grzyb, pátý dojel Michel (ten však bral druhé místo v JERC U28) a šestou příčku bral Suárez (3. v JERC U28). Sedmé místo a letošní první dokončenou soutěž v ME si připsal Habaj, který najel necelou půlminutu na osmého Moffetta. Minutu na irského jezdce ztratil Magalhaes, který nedokázal navázat na výkony z první půle sezóny a přišel o vedení v ME. Desítku pak uzavřel Kasperczyk, pro nějž šlo, stejně jako u krajana Habaje, o první dokončenou soutěž ME v tomto roce. Z již zmíněného JERC U28 dorazilo do cíle šest jezdců a pouze jedne z nich se nevešel do TOP 10, ke smutku českých fanoušků šlo o našeho reprezentanta Černého, kterému se ani v sobotu nepodařilo zajíždět zajímavější časy a zlepšit své umístění.

V juniorech do 27 let to pro české barvy dopadlo mnohem pozitivněji, když Mareš bral druhé místo. Nad síly českého jezdce byl jen Huttunen, který s továrním Adamem R2 najel na Semčického jezdce dvě minuty a nikým neohrožován zvítězil. Třetí příčku vybojoval Zawada, čtvrtý dokončil Karel Kupec, který na rozdíl od svého bratra Radomíra přečkal úspěšně všechny nástrahy soutěže. Pátý byl Banaz a šestý dokončil Brož.