Neuvěřitelně našlápnutá startovka na Rally Pačejov

Rally Pačejov hrozilo, že skončí. Ještě, že tak pořadatelé neudělali.

Neuvěřitelně našlápnutá startovka na Rally Pačejov

I bez jistoty hlavního partnera se pořadatelé pustili do příprav a na startu se jim sejde kolem 130 aut plus desítka v rámci pravidelnosti? Kdo se tím dnes může chlubit? Mohlo by se zdát, že za tolik přihlášek může i zrušení Jeseníků, ale tak tomu asi nebude, protože většina těch přihlášek přišla už před zrušením další soutěže rallysprintů. Ukazuje se tak, že soutěž v okolí Horažďovic je u posádek velmi populární.

Včera došlo k uzavření přihlášek a já se teď chci trochu podívat na to, kdo se všechno přihlásil. Na seznamu je totiž hodně zajímavých jmen.

Začnu u čtyřkolek. O vítězství bude jistě bojovat Honza Dohnal s Focusem WRC, který si přijede zlepšit náladu po Bohemce, kde se skoro nesvezl. Bude obhajovat loňské prvenství. Bojovat s ním bude jistě Roman Odložilík, který v Pačejově již třikrát vyhrál a který si také potřebuje spravit náladu po Bohemce. Mimochodem, přihlásil se na poslední chvíli.

O celkové prvenství by měl bojovat i Míra Tarabus (letos poprvé s Fabií R5) a Martin Vlček (další "neúspěšný" z Bohemky). A pokud hledat nějakého černého koně, tak v posádce Martin Koči – Filip Schovánek s Fabií R5. U ní jde o jednorázový start, jehož účelem je pořádně otestovat Fabii R5, se kterou normálně jezdí Vojta Štajf.

Velkým překvapením je pak přihláška dvou polských posádek s vozy R5. Lukasz Habaj a Zbigniew Gabrys přijedou s Fiestami R5 a jistě okoření startovní pole. Tím ale seznam vozů R5 nekončí – na svoji oblíbené soutěži pojede i Mattias Kahle, Honza Sýkora nebo Zdeněk Pokorný (všichni Fabie R5). Petr Trnovec přijede s Fiestou, Karel Trněný se svojí tradiční Fabií WRC a David Tomek s Fabií S2000.

A na závěr dvě premiéry. Patrik Rujbr sice původně avizoval, že by z předokolek přešel na Hyundai i20 R5, ale nakonec dal přednost Fabii R5. Jistě bude zajímavé pozorovat, jak se s vozem rychle sžije a jaké bude časy zajíždět. A podobně je na tom i Lukáš Pondělíček, který poprvé usedne fo Fabie S2000.

Zajímavé jsou i další kategorie mimo rallysprint sérii. Porsche by měli ukázat jak Jiří Jirovec, tak Radek Nešpor. A také v produkčních autech jsou perličky. Jednak se po havárii na Bohemce přihlásil Dan Landa s Lancerem (žebro se asi uzdraví, ale Fabie ještě není opravená) a pak je také přihlášen domácí Vašek Kopáček. Nemohu tady probrat kompletní seznam, ale ještě upozorním na jedno jméno – po sedmileté pauze by se měl vrátit Viktor Szabó s Lancerem od Honzy Sýkory.

Také o vítězství v rallysprint sérii se bude tvrdě bojovat, vždyť jenom ve třídách 5 a 6 je dohromady 23 posádek. Přesto bych si tipnul na vítěze někoho z pětice Egon Smékal, Filip Mareš, Radomír Kupec, Pepa Zimmermann nebo Matěj Kamenec. Honza Pilař pojede poprvé s koupeným Adamem, tak ať ho doveze do cíle:)

A na závěr ještě upozorním na dvě posádky – mladý Petr Semerád absolvuje po Mostu druhou soutěž v kariéře a my opět budeme sledovat, jak mu to půjde. Aleš Holakovský se pak po 5 letech znovu postaví na start této soutěže a bude doufat, že se mu tentokrát známý horizont nestane osudným (jede se stejně obráceně).

Nesmím ještě zapomenout na historiky (to bych si zase vyslechl:)), kterých je přihlášeno krásných 36 posádek, což jsou skoro všechny posádky, které poslední dobou historiky jezdí. Dokonce i Jirka Káňa vytáhne po roce svojí nádhernou Sierru!

Samozřejmě jsem nemohl zmínit všechny posádky na seznamu. Jedno je ale jisté – takhle nabitou startovku jsme tu už dlouho neměli.

Datum zveřejnění

18.7.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Tomáš ,,Shacki,, Wanka

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.25 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál