Thierry Neuville si připisuje třetí vítězství

Když na druhé nedělní vložce havaroval Ott Tänak, zůstal v čele Polské rally osamocen Thierry Neuville, který si už výhru pohlídal.

V Polsku byl v neděli na programu závěr Rajdu Polského a jak už je zvykem v tradičním formátu soutěží MS, jely se čtyři vložky a na úplný závěr PowerStage. Na programu bylo posledních 60 kilometrů, z dvojice úseků se PS stal ten delší, tedy vložka se jménem Paprotki. Tato vložka se poprvé jela před dvěma lety a letos se do harmonogramu vrátila, na soutěžící si pak připravila mix všech povrchů od písku přes asfalt až po kostky. Název vložce dává obec Paprotki, kterou test také projíždí a kde se jede i kolem jezera. Po včerejšku byl v hodnocení Rajdu nejlépe umístěn Neuville s náskokem 31 desetin na Tänak.Související obrázek

Po první dnešní zkoušce se opět měnilo pořadí, protože do čela šel Tänak, avšak o zkoušku později Estonec nasazení tempo nezvládl a svou Fiestu, která bylo mimochodem nově postavenou kastlí #8 , seznámil se stromy okolo trati. Tänak se dokázal dostat do cíle vložky a propadnout se v průběžné klasifikaci na třetí místo, ale za stopkou byl nucen svůj vůz odstavit. Tím pádem Neuville přišel o hlavního soka a na druhého Paddona měl náskok jedné minuty. Poslední dva testy si pak už Belgičan pohlídal a v cíli se mohl radovat ze třetího letošního vítězství v MS.

Než se podíváme na zbytek TOP 10, zrekapitulujme si ještě PowerStage. Tu vyhrál v rámci rally2 se navrátivší Latvala s Yarisem WRC, čtyři bonusové body si připsal Ogier, třetí nejrychlejší v RZ23 byl Mikkelsen a čtvrtý pak Lefebvre. Poslední bonusový bod si připsal Neuville a když spočítáme všechny body dohromady, Belgičan stáhl Ogiera o 7 bodů v celkové klasifikaci MS. Ale zpět k Rajdu. Tam za vítězným Neuvillem dojel na druhé příčce Paddon s další i20 WRC a pro Novozílanďana šlo o první výsledek na bedně v letošním roce. Třetí příčka pak připadla Ogierovi, jenž měl 24 sekund na čtvrtého Sorda.

Výsledek obrázku pro Rally Polsko 2017

Čtvrtým časem na závěrečné vložce dokázal vybojovat páté místo Lefebvre, který byl nejlepším Citroenem a dokázal si vylepšit nelichotivou bilanci svých posledních výsledků. Šestou příčkou splnil svá odvážná předstartovní očekávání Suninen, jenž debutoval ve Fiestě WRC a jelikož startoval s vozem, který letos využíval Bertelli, vybojoval pro kastli #6 zatím nejlepší umístění. Sedmou příčku bral Ostberg, osmý byl Evans, devátou příčku až na poslední vložce vybojoval Mikkelsen a desítku uzavřel Hänninen.

Ve WRC2 si skalp tovární posádky připsal Veiby, jenž dokázal hospodařit se svým náskokem, který včera získal díky Tidemandově defektu. Na druhém místě tedy dokončil Švéd, který je však v celoroční klasifikaci WRC2 naprosto jasně první. Třetí příčkou si spravil chuť Gilbert po portugalské havárii, čtvrté místo bral Guerra a pátý byl Bonato.