Jan Kopecký je po 1. etapě ve vedení Rally Bohemia

Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 jsou ve vedení Rally Bohemia 2017 po první etapě. Na druhé Václava Pecha – Petra Uhla na Fordu Fiesta R5 mají náskok 37 sekund. Díky proměnlivému počasí

Jan Kopecký je po 1. etapě ve vedení Rally Bohemia

Jan Kopecký z továrního týmu ŠKODA Motorsport směřuje ke svému pátému vítězství v řadě na Rally Bohemia. Téměř po celou dobu první etapy Rally Bohemia průběžně navyšoval náskok na své soupeře. Druhý je Václav Pech, který tak zatím navazuje na stříbrná umístění na všech předchozích soutěžích. Na bronzovou příčku drží Jan Černý – Petr Černohorský se Škodou Fabia R5, ale ve druhé etapě ještě můžeme očekávat útok na stupně vítězů ze strany polské posádky bratří Szejových na Fordu Fiesta R5, který jedou také vysokém tempu. To samé se ovšem dá říci i obou dvojících navrátilců na české tratě z dob minulých: Roman Kresta – Petr Starý budou přenocovat při svém návratu na tratě po několika letech na krásném pátém místě a jako bonus si Roman Kresta vylepšil své stále rekordní statistiky na Rally Bohemia vítězstvím na čtvrté rychlostní zkoušce. Štěpán Vojtěch – Michal Ernst pak drží sedmé místo, navzdory technickým problémům jejich „babičky“ Peugeotu 206 WRC s řazením a desetisekundové penalizaci za pozdní příjezd do časové kontroly. Mezi ně se vklínili zatím šestí Miroslav Jakeš – Marcela Ehlová. Osmé místo drží Roman Odložilík – Martin Tureček, na devátém místě bojují s osamoceným automobilem kategorie S2000 proti přesile vozů kategorie R5 Jaromír Tarabus – Petr Machů a elitní desítku uzavírá Vojtěch Štajf, premiérově s Markétou Skácelovou na místě spolujezdkyně.

                 

Ve třídě 3 produkčních automobilů vede s poměrně bezpečným náskokem 52 sekund na Martiny Šikla a Březíka Václav Kopáček na Subaru Impreza, přestože se potýkal s problémy s brzdami. Klasifikaci vozů 2WD vedou domácí Filip Mareš – Jan Hloušek, ale stejně jako na všech letošních soutěžích na ně dotírá Rakušan Simon Wagner – Gerald Winter, taktéž na Peugeotu 208 R2. Třetí místo pak trochu překvapivě drží norsko-švédská posádka Sindre Furuseth – Jim Hjerpe s Opelem Adam R2.

Klasifikaci Rally Bohemia Historic vedou obhajovatelé zdejšího loňského vítězství, liberečtí Břetislav Enge – Lucie Engová se Škodou 130 LR, kteří „doma“ na Rally Bohemia opakovaně prokazují mimořádnou formu. Druhé místo patří o pouhých sedm sekund zpět Stanislavu Budilovi s Petrem Vejvodou na BMW 2002 a třetí příčka po technických problémech s převodovkou Janu Freiovi s Petrem Šleglem na další Škodě 130 LR.

Hlavním tématem celé první etapy byla volba pneumatik a proměnlivé podmínky na trati, když se díky přeháňkám nad oblastí soutěže změnil povrch i několikrát na jedné rychlostní zkoušce. Posádky za těchto podmínek prověřila zejména obtížná a dlouhá rychlostní zkouška Zlatá startující v Šumburku nad Desnou a vedoucí přes návarovské údolí, na níž celá řada jezdců dostala hodiny nebo si užila jiné perné chvilky.

Obsáhlé ohlasy jezdců po jednotlivých rychlostních zkouškách naleznete na www.rallybohemia.cz

44. Rally Bohemia v neděli pokračuje druhou etapou, ve které na posádky čeká ještě dlouhých 86 kilometrů rychlostních zkoušek na úsecích Radostín, Cetno a Staroměstská. V cíli uvítáme nejrychlejší posádky v 16 hodin.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.

Datum zveřejnění

2.7.2017

Autor

Rally bohemia

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2751 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál