Pořadatelé Rally Bohemia kladou hlavní důraz na bezpečnost

Pořadatelé Rally Bohemia kladou hlavní důraz na bezpečnost

Bezpečností plán Rally Bohemia byl schválen bezpečnostním delegátem Autoklubu ČR. Tento dokument má letos téměř 300 stran, tedy ještě více než v minulých letech. Pojďme se podívat na některé zajímavé údaje z oblasti zajištění bezpečného průběhu Rally Bohemia.

Pro pořadatele Rally Bohemia je zajištění bezpečnosti soutěže každoročně prioritou a stejně je tomu i letos. Představu o rozsahu bezpečnostních opatření nám může dát i řeč čísel. „O bezpečný průběh soutěže se stará téměř 2000 pořadatelů. Bude použito 100 kilometrů výstražné pásky, 5000 cedulí Zakázaný prostor, 2000 ostatních informativních cedulí a upozornění. Trať letošní Rally Bohemia vede přes 35 obcí, což je ještě o 6 šest více než v loňském ročníku, a je tedy velmi náročná na zabezpečení. Proto používáme v každé obci informační letáky na všechna vrata, vrátka a branky přiléhajících k trati rychlostní zkoušky. Na nich je uvedena doba uzavírky komunikace s dalšími informacemi. Přehled uzavírek komunikací je uveden též na www.rallybohemia.cz,“ vypočítává příklady z opatření hlavní činovník pro bezpečnost Rally Bohemia Ing. Jan Šrámek. Důraz na bezpečnost je kladen již při průběhu seznamovacích jízd, kdy jsou seznamovací vozidla soutěžících vybavena GPS ONI sledovací jednotkou. Tato zobrazuje on-line jejich polohu v dispečinku soutěže a zaznamenává případné překročení nejvyšší povolené rychlosti. Posádka, která nebude dodržovat pravidla seznamovacích jízd, bude penalizována a nemusí být vůbec přijata do soutěže.

Nejvýraznější novinou v časovém harmonogramu letošního ročníku soutěže je zcela nová atraktivní rychlostní zkouška nazvaná Městská, která celá povede přímo historickým centrem Mladé Boleslavi. „Tato nová RZ je velmi náročná na organizaci. Navíc je polookruhová, takže automobily zde budou jezdit v nepravidelných intervalech. I proto je zde potřeba důsledně dbát na pokyny pořadatelů a správné používání přechodů pro diváky, které zde budou připraveny. V souvislosti s tím je samozřejmě třeba vyvarovat se jakéhokoliv svévolného přecházení nebo přebíhání přes trať během rychlostní zkoušky. Ale to pochopitelně platí i na všech klasických rychlostních zkouškách. Zejména pak na těch s delší kilometráží, protože auta ke konci RZ často už nejedou v pravidelných intervalech a může se stát, že pojedou dva automobily těsně za sebou a přes hluk toho prvního ani nebude slyšet to druhé. Totéž může nastat například i v případě defektu některé z posádek,“ upozorňuje Jan Šrámek. Novinkou letošní sezony je také vyvěšování červených vlajek, namísto dřívějších žlutých, v radiobodech pro signalizaci o zastavení či zrušení RZ. Důvodem změny je sjednocení používání barev vlajek s ostatními motoristickými disciplínami. Již od loňského roku má pořadatel právo zastavovat automobily diváků a nepouštět je do míst, která pro ně nejsou po dobu konání podniku určena. Pokyny pořadatelů na příjezdových komunikacích je tedy třeba bezpodmínečně respektovat. “Všech našich pořadatelů si velmi vážíme, a to i proto, že na jejich činnost během soutěže máme vysoké nároky. Rádi bychom požádali všechny diváky, aby pořadatelům jejich zodpovědnou práci nijak nekomplikovali a i svojí vlastní ukázněností přispěli ke zdárnému průběhu soutěže,” žádá ředitel soutěže Bc. Tomáš Brzek.

Všichni diváci jsou na Rally Bohemia vítáni a bude pro ně k dispozici řada atraktivních diváckých míst. I přes všechna bezpečnostní opatření ovšem platí, že rally je sice nesmírně atraktivní sport, ale může být pro všechny účastníky také nebezpečný. Pořadatel Rally Bohemia důrazně žádá diváky, aby se pohybovali pouze ve vymezených diváckých prostorech a v žádném případě nevstupovali do prostor označených jako zakázané. Jedná se zejména o místa blízko tratě RZ nebo pod její úrovní, místa na vnější i vnitřní straně zatáček. Zvýšenou pozornost své bezpečnosti a dění na trati musí diváci věnovat v místech, kde vozy dosahují vysokých rychlostí, zejména pak za horizonty!

 

I tradiční generální partner Rally Bohemia - automobilka ŠKODA AUTO, klade na bezpečnost velký důraz, stejně jako pořadatel soutěže.

 

  1. Rallye Bohemia se koná o víkendu 1. – 2. července 2017. Na posádky čeká trať o celkové délce 554 kilometrů, z toho 150 kilometrů tvoří rychlostní zkoušky, známé svoji techničností a náročností. Pořadatelé Rally Bohemia přejí všem divákům vzrušující sportovní zážitky při dodržení všech bezpečnostních zásad.

 

Rally Bohemia je na sociálních sítích k nalezení na těchto účtech:

Facebook: www.facebook.com/rallybohemia

Twitter: twitter.com/RallyBohemia

Youtube: www.youtube.com/user/RallyBohemia

Instagram: instagram.com/rallybohemia

 

Bc. Aleš Holakovský, tiskový mluvčí
44. RALLY BOHEMIA
e-mail: press@rallybohemia.cz
web: www.rallybohemia.cz

Datum zveřejnění

6.6.2017

Zdroj informací

www.rallybohemia.cz

Autor

Aleš Holakovský

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2646 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál