Waterloo po jihočesku v podání týmu Duck Racing v AČR

Letošní českokrumlovská soutěž se posádkám týmu Duck Racing v AČR nevydařila.

Waterloo po jihočesku v podání týmu Duck Racing v AČR

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou nenavázali na dvě výhry z úvodu sezóny a po sérii defektů si z jihu Čech odvezli body jen za šestou příčku ve třídě 3. Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem a také Jaroslav Petrásek s Ottou Slezákem se potýkali s technickými potížemi svých vozů a do cíle nedojel ani jeden z nich.

S velkým optimismem odjížděla na letošní Rallye Český Krumlov trojice posádek týmu Duck Racing v AČR. Nutno přiznat, že při návratu domů už bylo úsměvů o poznání méně. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou loni na jihu Čech slavili vítězství ve své kategorii a i letos se jim v úvodu sezóny nadmíru dařilo. Obě první soutěže národního šampionátu vyhráli a do Krumlova jeli pro vytoužený zlatý hattrick. K němu bylo ale hodně daleko, nakonec totiž ztratili na nejrychlejší dvojici ve třídě 3 víc jak sedmnáct minut. Jak se to mohlo přihodit? Zkusme si jen výčtově shrnout pouť dvojice Kopáček – Rendlová letošní soutěží:

RZ 1 = lehký kontakt s balíkem slámy, vytyčujícím trať, přesto čas jen desetinu vteřiny za nejrychlejším ve třídě. RZ 2 = ulomená řadící páka, 3 sekundy ztráty na lídra. RZ 3 = defekt předního kola a s ním pak nechtěný výlet do stráně, 16 sekund za nejlepším časem (za cílem při přejezdu další defekt), RZ 4 = přestaly fungovat brzdy, 6 vteřin za nejlepším časem, RZ 5 = šestý čas se ztrátou čtyř vteřin na lídra, RZ 6 = nejlepší čas ve třídě, RZ 7 = dvojitý defekt, téměř minutová ztráta, pokles na konečnou čtvrtou příčku pořadí třídy po páteční etapě.

RZ 8 = chybka a couvání, přesto nejlepší čas ve třídě, RZ 9 = postupně dva defekty s výměnami různých kol, ztráta sedmi minut a definitivní konec nadějí na dobrý výsledek, RZ 10+11 = dva nejlepší časy ve třídě, RZ 12 = defekt a výměna kola, ztráta téměř pěti minut, za cílem výměna dalšího kola, RZ 13 = čtvrtý čas, dvě vteřiny za lídrem, RZ 14+15 = dva nejlepší časy ve třídě, RZ 16 = defekt s výměnou kola, ztráta pěti minut, za cílem výměna dalšího prázdného kola.

A pak už byl cíl, takže to bylo všechno. Nebo ne? „Ještě jsme si užili výměny prázdného kola u našeho doprovodného auta i cestou domů, ale to už nás vlastně ani nepřekvapilo. Ostatně už i při posledních výměnách kol na rychlostních zkouškách jsme nijak nespěchali a občas i obdivovali pěkné průjezdy našich šťastnějších soupeřů, kteří nás míjeli. S nadsázkou se dá říct, že jsme si splnili jeden předstartovní závazek – říkali jsme, že bychom neradi na slavnostní vyhlášení šli pěšky stejně jako loni, no a nakonec jsme tam s ohledem na výsledek nemuseli vůbec,“ bere smolnou soutěž s nadhledem spolujezdkyně Barbora Rendlová. Doplňme, že byli nakonec společně s Václavem Kopáčkem klasifikováni na konečné šesté příčce třídy 3 českokrumlovské soutěže. „Celý víkend jsme i přes nekončící komplikace dobře věděli, že dokončit soutěž je pro nás velmi důležité, protože každý bod se nám může na konci sezóny hodit. Cílová rampa tentokrát pro nás byla docela úlevou, snad budeme mít na příští rally přece jen více štěstí,“ říká západočeský pilot vozu Subaru Impreza WRX STI. Oněch bodů si nakonec připsal 23, takže je po třech podnicích stále s více než třicetibodovým náskokem na čele mistrovství republiky v kategorii produkčních vozů.

V tabulce si příliš nepohoršily ani další dvě posádky startující v barvách týmu Duck Racing v AČR, a to i když ani jedna z nich neviděla cíl. Štěpán Zabloudil (který jel s Petrem Novákem) si připsal na bodové konto nulu a klesl v pořadí šampionátu ze šesté příčky na sedmou. Jemu cestu za lepším výsledkem zhatily v pátek potíže s převodovkou a v sobotu upadlé kolo nedlouho po výletu mimo trať, který přišel na těžké malontské rychlostní zkoušce. Jaroslav Petrásek s Ottou Slezákem dokončili alespoň první etapu, díky čemuž udrželi průběžnou třetí příčku v pořadí kategorie 2 MČR historických vozů. V sobotu bohužel i u jejich krásného Porsche 911 zklamala převodovka, takže museli i oni odstoupit. Další (a věříme, že úspěšnější) vystoupení týmových posádek se budou konat na jihomoravské Rally Hustopeče a na začátku července pak i na Rally Bohemia v okolí Mladé Boleslavi.

Datum zveřejnění

26.5.2017

Zdroj informací

Duck Racing

Autor

Karel Špaček

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2491 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál