Rally Bohemia 2017 se představuje

Čtyřiačtyřicátý ročník prestižní Rally Bohemia má potvrzenu svoji letošní podobu.

Rally Bohemia 2017 se představuje

Čtyřiačtyřicátý ročník prestižní Rally Bohemia má potvrzenu svoji letošní podobu. Na internetových stránkách www.rallybohemia.cz jsou již k dispozici základní informace k soutěži včetně schválených Zvláštních ustanovení, tedy základního dokumentu soutěže.

Letošní Rally Bohemia se bude konat ve dnech 1. – 2. července a zůstává tak věrna svému loňskému termínu prvního prázdninového víkendu i divácky přívětivému formátu sobota – neděle. Diváci i jezdci se mohou těšit na větší počet rychlostních zkoušek než v minulém ročníku. Centrem soutěže bude jako vždy Mladá Boleslav, město automobilům zaslíbené, kde bude sídlit organizační i servisní zázemí rally.

Do časového harmonogramu přibyla zcela nová rychlostní zkouška s názvem Městská, která se pojede přímo v Mladé Boleslavi hned jako první v pořadí a bude okruhová na dvě kola. Následovat bude rychlostní zkouška Chloudov, která se do časového harmonogramu vrací po několika letech. Tato náročná RZ v minulosti často razantně promlouvala do průběhu soutěže. Další změnou je to, že rychlostní zkouška Radostín v okolí Sychrova již nebude polookruhová, ale pojede se klasicky. Opět se pojede královská rychlostní zkouška Zlatá, spojující v sobě obtížné úseky Šumburk a Návarov. Chybě nebude tradiční test Cetno ani oblíbená mladoboleslavská rychlostní zkouška Staroměstská ve své obvyklé podobě.

Rally Bohemia 2016 skončila dalším trumfem posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5, kteří zvítězili počtvrté v řadě za sebou. Tým ŠKODA Motorsport nenašel na Rally Bohemia přemožitele dokonce už od roku 2009, tedy dlouhých osm let, ve kterých zde v jeho barvách postupně vítězili Juho Hänninen, Freddy Loix a právě Jan Kopecký. Bude zajímavé sledovat, zda se Janu Kopeckénu letos podaří zaokrouhlit počet vítězství v řadě na pět. Rally Bohemia Historic skončila loni vítězstvím rodinné posádky Břetislav Enge – Lucie Engová , díky kterým tak dosáhl hattricku mezi historickými automobily model Škodou 130 LR. Na letošní vítěze si budeme muset ještě dva měsíce počkat, ale pořadatelé již nyní zvou všechny jezdce i diváky k účasti na jedné z našich nejslavnějších soutěží.

44. Rally Bohemia bude pátým podnikem Mistrovství České republiky v rally a Rally Bohemia Historic třetím podnikem Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Součástí podniku bude již tradičně také exhibiční jízda legendárních soutěžních vozidel Rally Bohemia Legend. Novinkou letošního ročníku je vypsání Poháru Rally Bohemia pro vozy tříd 14-18, které jinak startují jen v Rallysprint sérii. Na Rally Bohemia tedy bude moci startovat opravdu každá posádka, jejíž vůz splňuje platné předpisy pro rallye v jakékoliv kategorii a třídě.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.

Datum zveřejnění

11.5.2017

Zdroj informací

Autor

Aleš Holakovský

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2937 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál