Kris Meeke: Byla to největší havárie kariéry

Po Argentinské rally zbyla z Citroenu C3 WRC Krise Meeka pouze hromádka šrotu a jezdec havárií vidí jako svou nejhorší.

Kris Meeke: Byla to největší havárie kariéry

Argentinskou rally si Kris Meeke za rámeček nedá, protože v soutěži zvládl dvakrát havarovat a zatímco po konci v první etapě dokázal tým jeho vůz ještě dostat do provozuschopného stavu, spektakulární kolostřešní kombinace v RZ14 cestu britského pilota jihoamerickou soutěží definitivně ukončila. Meeke při druhém průjezdu testu Los Gigantes v jedné ze zatáček na šestku trefil kámen, který jeho vůz katapultoval do vzduchu a než se C3 WRC zastavila, zvládla 14 otoček a jak je vidět z přiloženého videa, nejednalo se o zážitek, který by posádka chtěla brzy opakovat.

 "Byla to velká havárka, ta největší. Pamatuji si ji celou. Měli jsme napsané – pravá naplno, 200 rovinka, utáhne a v podstatě to byla zatáčka naplno, která utahovala na svém konci, takže uprostřed bylo potřeba brzdit. V poslední chvíli před havárií jsem posunul auto nějaké čtyři, pět centimetrů vlevo do stopy a jak je vidět ze stop aut před náma, tak jsem zatočil ve správnou chvíli," popisuje serveru autosport.com Kris Meeke svůj argentinský konec a pokračuje, "pak však auto šlo do nedotáčivosti a já si říkal, že to je v pohodě. Ale na vnějšku byl v písku ukrytý kámen, který jsme trefili a bylo hotovo. "

Až do osudné chvíle se Krisi Meekovi druhá etapa dařila, když po restartu zajel dva nejrychlejší časy a dva třetí, pak však přišla RZ14 a rozebíraná havárie. "V kariéře jsem udělal hodně chyb a často to bylo v místech, kde jsem to držel, ač jsem neměl. Ale to co se stalo tady, tak si nemyslím, že bych si o to říkal. Lidi si možná řeknou, co jsi dělal, že jsi havaroval po restartu v rally? Ale tohle nebyla havárie z toho, že bych to držel kde nemám, ano hloupá chyba nebo havárie z přemíry nasazení. Ale i tak to beru na sebe. Byla to moje chyba a s Paulem jsme oba v pořádku," dodává ke stavu posádky vítěz z letošního Mexika.

 

Po nehodě byla posádka přepravena do zdravotního střediska, kde byl stav obou členů posádky zkontrolován a oba Meeke s Naglem vyšli zdravotně v pořádku a nic nebrání jejich portugalskému startu, kde budou jednou ze čtyř posádek sedlajících Citroen C3 WRC. "Zdravotníci zkontrolovali náš stav a doporučili, abychom šli na výpočetní tomografii, což jsme udělali, protože vyhýbat se tomu by bylo nerozumné. Všechno bylo v pořádku a před Portugalskem nás jen čeká běžná prohlídka, která je ale jen formalitou," uzavírá Kris Meeke

Datum zveřejnění

3.5.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Jakub Kuře Kura

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2331 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál