Rally Argentina 2017: Neuville udolal Evanse až na PowerStage

Elfyn Evans přišel svou první výhru v MS až na závěrečné RZ Argentinské rally. Pilot Fiesty WRC ztratil pár drahocených vteřin po kontaktu s mostem na legendární RZ El Condor a Thierry Neuville slavil výhru s náskokem pouhých 0,7 vteřiny.

Na posádky dnes čekaly tři rychlostní testy. První průjezd RZ El Condor sice vyhrál Ott Tanak, ale následovali dva soupeři o první místo. Thierry Neuville umazal z náskoku Elfyna Evanse 2,5 vteřiny. Další RZ již Neuville vyhrál o 8,4 vteřiny před Evansem. Náskok se smrštil na 0,6 vteřiny a Belgičan udělal důležitý krok ke druhé výhře v řadě. Závěrečnou PowerStage měl lépe rozjetou pilot Fordu, ale před jedním z mostů byl trochu více široký a došlo k malému kontaktu s konstrukcí, která ve finále stála Evanse drahocený čas a i první místo. V cíli PowerStage byl Neuville o 1,3 vteřiny rychlejší, což stačilo k výhře s rozdílem 0,7 vteřiny. Třetí místo z PowerStage i z rally veze Ott Tanak. Sebastien Ogier se letos poprvé nevešel na pódium a musel se spokojit se čtvrtým místem. Do top pět se vešel ještě Jari-Matti Latvala. Pontus Tidemand vybojoval bez problému plný bodový příděl ve WRC-2.