Škoda Octavia Cup 2017: 18 přihlášených jezdců, juniorské talenty, více závodů i změna v bodování seriálu

Škoda Octavia Cup 2017: 18 přihlášených jezdců, juniorské talenty, více závodů i změna v bodování seriálu

Do druhého ročníku obnoveného Škoda Octavia Cupu podalo do uzávěrky přihlášku 18 jezdců. Seriál se rozrostl o další dva soutěžní víkendy a změnil se systém bodování.  Mezi závodníky také přibyde juniorských talentů českého motorsportu. „Zájem závodníků nás těší. Klíčová je pro nás ale kvalita vozů i organizace celého seriálu. A jsme velmi rádi, že sezóna 2017 navazuje na tradici Škoda Octavia Cupu, který byl vždy vnímám jako líheň budoucích hvězd českého motorsportu,“ říká promotér závodů Josef Zajíček ze společnosti Benet Automotive.

Organizátoři připravili pro nadcházející sezónu tradičního seriálového okruhového závodu hned několik novinek. Tou hlavní je zvýšení počtu závodních víkendů z 5 na 7 a rozšíření počtu zemí. Nově se pojede seriál v německém Oschersleben a polské Poznani. „Zvýšení počtu závodů si přála většina jezdců loňské sezóny. V poli máme tři polské závodníky, které rádi jejich domácím podnikem podpoříme. Volba Poznaně byla proto jasná.  Registrujeme i zvýšený zájem u německých týmů. Přesně tímto směrem se chceme do budoucna ubírat. Šanci představit Octavia Cup v Německu při nejprestižnějším podniku okruhu v Oschersleben-TCR international jsme si nemohli nechat ujít “, říká zástupce promotéra závodů Josef Křenek.

Zájem ze strany závodních týmů je větší než při prvním obnoveném ročníku v roce 2016. Mezi jezdci nechybí jak slavná jména českého motorsportu, tak nováčci a především junioři. Nejmladším bude český teprve sedmnáctiletý pilot Tomáš Korený startující za německý Ravenol San Team. Loni několikrát zvítězil v závodech Mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC v kategorii Super 1600,“ upřesňuje Josef Křenek.

Z důvodů zlepšení technické kvality vozu a změně předpisů FIA probíhal od ledna 2017 také technický upgrade vozu. Základem zůstává Škoda Octavia RS třetí generace s převodovkou DSG. U všech vozů došlo k montáži bezpečnostní nádrže, optimalizaci motoru a převodovky, vylepšení odvětrání interiéru a uchycení předního stabilizátoru. „Testy proběhly bez závažnějších problémů a s výsledkem jsme zatím spokojeni. Testovací pilot Jiří Jupa, který se i významnou měrou podílel na vývoji vozu Octavia Cup II, najel v posledním týdnu více než 200 kol v závodním režimu a chování vozu si pochvaloval,“ doplňuje Josef Křenek. Vůz váží 1120 kg a je vybaven dvoulitrovým čtyřválcovým TSI motorem, který je po mechanické stránce úplně stejný jako v normální Octavii RS. Jiná je pouze elektronika motoru, díky níž dosahuje octavie výkonu 280 koní a točivý moment se posunul na 380 Nm.

Změnilo se také bodování. Za první a druhé místo v závodě se nově uděluje méně bodů, bronz zůstává stejný a pak až do desátého místa počet bodů po dvou klesá. Proti loňsku se také mění udělování dodatečných bodů za vítězství v kvalifikaci. Každý jezdec bude mít také v konečném hodnocení možnost škrtnout jeden nejhorší výsledek z prvního a jeden nejhorší výsledek z druhého závodu. „Po loňské sezóně jsme připravovali několik modelů bodování. Nakonec zvítězil tento pohled a jsme přesvědčeni, že šampionát bude celkově až do poslední chvíle napínavější,“ říká sportovní ředitel závodů Michal Marek. Cenou pro absolutního vítěze bude startovné pro ročník 2018 ve výši 180.000 Kč. Pro všechny vozy platí pravidlo stejné konstrukce vozu, stejných závodních pneumatik a stejného paliva.

Dvakrát seriál zavítá na mostecký autodrom. Poprvé společně s populárním evropským šampionátem tahačů (Czech Truck Prix) na začátku září a podruhé souběžně s vyvrcholením mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC v první polovině října. „The Most Grand Finale o víkendu 6. až 8. října bude pro autodrom skutečně slavnostní tečkou za celou sezonou. Očekáváme účast tisíců diváků. Kromě závodů se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Připravujeme tzv. GIRD WALK, tedy otevření startovního roštu na dráze před startem hlavního závodu pro veřejnost, snad se nám podaří zařídit i exhibiční vystoupení pilota Petra Kopfsteina z Red Bull Air Race týmu,“ upřesnila ředitelka obchodu a marketingu společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Do seriálu se i letos zapojí první a doposud jediný pilot F1 Tomáš Enge, a to jako ambasador projektu Race of life zaměřeného na začínající i pokročilé závodníky. „V rámci Enge Academy Most i tento rok předávám jako kouč své zkušenosti všem, kteří se chtějí ve sportovní jízdě posunout dál. Praktická část se odehrává na malém i velkém závodním okruhu mosteckého autodromu a účastníci si mohou doplnit program o jízdu v závodní octavii, kterou považuji za výborné auto. Sám jsem si ji totiž v loňském roce vyzkoušel v ostrém závodu,“ potvrdil Tomáš Enge.

Motorland Bělá se tradičně postará o zázemí nejen pro závodní týmy, ale i pro promotéra seriálu a jeho hosty. Moderní mobilní kuchyně zajistí cateringové služby pro 150 osob. „Chceme využít zkušeností získaných naším dlouhodobým působením v prostředí automobilových soutěží. Pravidelně zajišťujeme naše služby například pro tovární tým Škoda Motorsport při jeho startech v rámci seriálu FIA Mistrovství světa WRC2 v rally. Skladbu potravin a doplňků konzultujeme s fyzioterapeuty“, říká výkonný ředitel Motorlandu Bělá Filip Schovánek.

Hlavními partnery závodu jsou společnosti ČEPS, Ravenol, Pirelli, Sonax, Benet Automotive, Autodrom Most, Motorland Bělá, agentura Pozitif a Autoklub ČR.  Hlavním mediálním partnerem je motoristický server Auto.cz.

Kontakt:

Hugo Trkal

www.octaviacup.cz

+420 777 153 692, media@octaviacup.cz

Video ke stažení: http://www.uschovna.cz/zasilka/LICTYWY34RAEWPKN-MN2/

Foto ke stažení: http://www.uschovna.cz/zasilka/LI4ZS59NGWE5K78A-P4Y/

O Škoda Octavia Cupu

Škoda Octavia Cup je pohárový závod, který se jezdí na závodních okruzích v České republice i v dalších zemích. Současným promotérem je firma Benet Automotive. Závod volně navazuje na seriál Česká pojišťovna - Škoda Octavia CUP z let 1998 - 2009. Historicky patřil Škoda Octavia Cup mezi nejúspěšnější pohárová klání nejen v ČR, ale v celé Evropě. V průběhu dvanáctiletého trvání seriálu České pojišťovny (1998 – 2009) se závodů zúčastnilo přes 120 jezdců. Řadě z nich pohár pomohl nastartovat profesionální kariéru a najít zajímavá jezdecká angažmá. Za zmínku stojí pár jmen: Jan Kopecký, Adam Lacko, Petr Fulín, Štefan Rosina, Jiří Janák, Erik Janiš. Krom českých jezdců to byla i řada mladých talentů ze zahraničí. Obnovený Škoda Octavia Cup měl svou premiéru v sezóně 2016. Série čítala pět závodních víkendů na pěti okruzích: maďarský Hungaroring, rakouský Red Bull Ring, Autodrom Most, slovenský Slovakiaring a brněnský Masarykův okruh. Vítězem sezóny 2016 se stal maďarský jezdec Gábor Tim s celkovým počtem 199 bodů. Druhé místo obsadil Tomáš Pekař se 193 body, třetí místo patřilo Michaelu Vorbovi se 157 body.

Datum zveřejnění

27-4-2017

Zdroj informací

octaviacup.cz

Autor

Tiskový zpráva

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2299 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál