Na Kopeckého dominanci MČR nezměnila nic ani Šumava

Dobojováno je na druhém podniku českého mistráku, kterým byla Rallye Šumava a s níž si nejrychleji poradili Kopecký s Dreslerem.

Na Kopeckého dominanci MČR nezměnila nic ani Šumava

Druhou etapou dnes pokračovala Rallye Šumava a na programu bylo lehce před 93 ostrých kilometrů, které se načítaly na devíti rychlostních testech. Ty se odehrály na pěti úsecích, z nichž se jen jedna jela jednou, konkrétně šlo o Městskou RZ v Klatovech. Zbylé čtyři klasické testy se jely na dva průjezdy a při dvojím dějiství Strašínské RZ dnes posádky absolvovaly nejdelší vložku soutěže, jelikož zmíněná RZ měřila téměř 20 kilometrů. Po včerejších čtyřech odjetých RZ byl ve vedení Kopecký, který měl půlminutu náskoku na druhého Černého, který stejně jako na Valašce držel krok s Pechem a lehce Plzeňana porážel, konkrétně oba jezdce dělily dvě sekundy.

Do sobotního rána se nejlépe probudil Kopecký, jenž zaznamenal nejrychlejší čas a za ním dojel Pech, který se vyhoupl před Černého. Ve zbytku sekce se nic neměnilo na vedení Kopeckého, který až na jeden test zajel vždy nejrychleji, ale za továrním jezdcem Škody motorsport probíhal napínavý souboj o druhé místo. Po RZ7 se na stříbrný post vrátil zpět Černý, jenž se tam ohřál po dvě vložky, jelikož na RZ9 zajel Pech absolutně nejrychleji a vrátil se na druhé místo. K tomuto postupu mu však pomohla i penalizace Černého, který se stejně jako Kopecký odchýlil od předepsané tratě při vjezdu do tankovací zóny a na konto obou pilotů Fabií R5 přišlo čtvrt minuty trestu.

Pořadí se míchalo i pod stupni vítězů, kde sice čtvrtou příčku dlouho držel Dohnal, ale za jeho zády se přetahovali Szeja s Trněným. V RZ9 však pilot Focusu WRC nabral tři čtvrtě minuty ztráty, propadl se na sedmé místo a Szeja s Trněným rázem bojovali o bramborovou medaili. V polovině dne na tom byla o něco lépe polská bratrská posádka, která měla na Trněného k dobru šest sekund. Pro pořádek dodejme, že po první sobotní sekci byl v rámci třídy 3 ve vedení Kopáček, jenž měl 50 sekund k dobru na Březíka, mezi dvoukolkami pak vedl Wagner, jemuž do čela pomohla výlet mimo trať Mareše.

V opakovaných průjezdech zajel dvakrát nejrychleji Pech, čímž navýšil svůj náskok na třetího Černého a zejména tyto dvě vložky rozhodly, že si Pech s Uhlem vezou stříbro i z Klatov. Na první příčce se žádné drama nekonalo, Kopecký si své vedení pohlídal a o další závod prodloužil svou dominanci nad českým mistrákem. Černý bral v cíli třetí příčku, což znamenalo, že Šumava měla shodné stupně vítězů jako úvodní Valaška. Dalším velmi dobrým výkonem v kokpitu Fiesty R5 se prezentovali bratři Szejové, jimž připadla čtvrtá příčka. Ke klidnějšímu závěru rally jim napomohla RZ12, v níž nabral ztrátu do té doby pátý Trněný a tím pádem si z Klatov páté místo odvezl Dohnal.

Na šestém místě dokončil Tarabus, jenž o tři příčky vylepšil výsledek z Valašské rally a ukázal, že i z "historickou" Fabií S2000 se dá nadále předvádět velký sport. Svůj výkon zlínský jezdec podrthnul nejrychlejším časem na poslední zkoušce soutěže. Sedmé místo se ztrátou 57 desetin na Tarabuse připadlo Vlčkovi a za Příborským pilotem následovaly dvě Fabie. Tu ve specifikaci R5 dovezl do cíle na osmém místě Štajf, devátou příčku s Fabií WRC bral Trněný. Desítku pak uzavřel Kopáček, který vyhrál třídu 3.

Za vítězným Kopáčkem s Imprezou se v "pévéčkách" seřadila hned pětice Lancerů, jimž udával tempo Březík. I ten však na Kopáčka ztratil necelou minutu a půl, obdobnou ztrátu měl na zlínského pekaře i třetí Hrobský, pro nějž se jednalo o první stupně vítězů v rámci třídy 3 v kariéře. Mezi dvoukolkami slavil vítězství Rakušan Wagner, který dokázal za svými zády udržet finišujícího Mareše, kterému k vítězství v 2WD chybělo pět sekund. Ještě o polovinu menší objem času pak dělil Mareše od třetího Dohnala, čtvrtý pak dokončil Barčák, jenž se svým Adamem R2 narušil nadvládu P208 R2. Ač se jeho Porsche mezi dvoukolky nepočítá (i když má hnanou jen jednu nápravu), tak pátý by byl Jirovec, jemuž zjevně šumavské tratě svědčily.

 

Rallye Šumava Klatovy 2017

po RZ14

1. flagflag Kopecký Jan - Dresler Pavel Škoda Fabia R5
Škoda Motorsport
1:19:49,5
0:15
 
2. flagflag Pech jun. Václav - Uhel Petr Ford Fiesta R5
EuroOil Invelt Team
1:20:36,6
0:10
+47,1
 +47,1
3. flagflag Černý Jan - Černohorský jun. Petr Škoda Fabia R5
Mogul Škoda ACA Racing
1:21:02,0
0:15
+1:12,5
 +25,4
4. flagflag Szeja Jarosław - Szeja Marcin Ford Fiesta R5
GK Forge Metkom Rally Team
1:21:56,2
0:05
+2:06,7
 +54,2
5. flagflag Dohnal Jan - Ernst Michal Ford Focus RS WRC '06 1:22:27,5 +2:38,0
 +31,3
6. flagflag Tarabus Jaromír - Machů Petr Škoda Fabia S2000 1:22:49,7
0:05
+3:00,2
 +22,2
7. flagflag Vlček Martin - Žáková Jindřiška Ford Fiesta R5
Svarmetal Motorsport
1:22:55,4
0:05
+3:05,9
 +5,7
8. flagflag Štajf Vojtěch - Rajnoha František Škoda Fabia R5
Klokočka Škoda Czech national team
1:24:01,7 +4:12,2
 +1:06,3
9. flagflag Trněný Karel - Pritzl Václav Škoda Fabia WRC 1:24:58,4
0:05
+5:08,9
 +56,7
10. flagflag Kopáček jun. Václav - Rendlová Barbora Subaru Impreza STi
Duck Racing
1:25:19,0 +5:29,5
 +20,6

Datum zveřejnění

22.4.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Jakub Kuře Kura

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2479 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál