WRC Korsika: Andreas Mikkelsen je nadále měřítkem pro ostatní

WRC Korsika: Andreas Mikkelsen je nadále měřítkem pro ostatní

Andreas Mikkelsen a spolujezdec Anders Jæger-Synnevaag se ve voze ŠKODA FABIA R5 ve velmi konkurenční kategorii WRC 2 nenechali sesadit z prvního místa. Po dvou ze tří etap dvojice Norů stále vede nad finským týmem Teemu Suninen / Mikko Markkula a v celkovém hodnocení jsou na fantastickém sedmém místě. Druhá posádka továrního týmu Jan Kopecký a Pavel Dresler se s vozem ŠKODA FABIA R5 po potížích s řízením v první etapě díky časům patřícím k nejlepším probojovali na sedmé místo v dané kategorii. Díky tomu mají oba čeští piloti v hledáčku zisk cenných bodů do šampionátu.

Další zkoušku potom dokončil s jasně nejlepším časem, a tím se vrátil na původní pozici. Následně již norský tovární pilot ŠKODA jel, stejně jako den předtím, s kontrolovanou mírou rizika a postupně si na konkurenty ve třídě WRC 2 vytvořil v Bastii náskok přesahující jednu minutu.

 

                Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Tour de Corse 2017

Jan Kopecký v pátek dovedl svůj vůz ŠKODA FABIA R5 po těžké práci s nefungujícím posilovačem řízení do cíle etapy. V sobotu český mistr republiky s bolavými pažemi dosahoval špičkových časů a posunul se na 7. pozici. „Děkuji svým mechanikům, moje ŠKODA FABIA R5 dnes fungovala perfektně.“

Velmi dobře se vede také mladé norské posádce Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjarmœn, která se ve své první asfaltové rally v privátním voze ŠKODA FABIA R5 pohybuje v kategorii WRC 2 na senzačním čtvrtém místě.

V neděli čeká na účastníky Korsické rally nejdelší rychlostní zkouška v celém šampionátu – měří 54 kilometrů a vede z Antisanti do Poggio di Nazza.

Tour de Corse 2017 – průběžné pořadí WRC2 po 1. dnu:
1. Mikkelsen / Jæger (NOR/NOR) ŠKODA FABIA R5 2:50:31,9 hod
2. Suninen / Markkula (FIN/FIN) Ford Fiesta R5 +1:07,9 min
3. Rossel / Fulcrand (FRA/FRA) Citroën DS3 R5 +3:34,8 min
 

Datum zveřejnění

10.4.2017

Zdroj informací

skoda-motorsport.com

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2388 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál