BIDaCLASSICS

Po prvních čtyřech testech je Meeke nejrychlejším

Tour de Corse pokračuje v trendu minulých let kdy kvantitu nahrazuje pořádnou délkou testů a první etapa tím pádem přinesla jen 4 RZ.

Po prvních čtyřech testech je Meeke nejrychlejším

První etapa nabídla sice jen čtyři rychlostní testy, ale kilometráží se nijak nevymykala zvyklostem jiných světových soutěží, kdy posádky dneska odjely 120 ostrých kilometrů. Dnes se závodilo na dvou úsecích a jak napoví jednoduchá matematika, oba testy se projely dvakrát, aby nám daly výsledný počet čtyř testů etapy. Delším z dnešní dvojice byl test Pietrosella – Albitreccia, který v úvodních 7 kilometrech přinesl nový úsek, aby se následně napojil na loňskou verzi. Druhou dnešní rychlostkou byla Plage du Liamone – Sarrola-Carcopino, která nabídla výjezd od pláží Liamone až na Col de Sarzoggio a následný sjezd do cíle. Celá etapa se odehrávala bez servisní zastávky, na což doplatily některé posádky…

Nejrychleji začal první asfalt sezóny Meeke, který úvodních 31 km projel o 57 desetin rychleji než druhý Ogier a třetí byl následně Neuville a čtvrtý Tänak. A přesně stejné pořadí první čtveřice bylo i ve stopce RZ2, což znamenalo, že právě takové pořadí bylo i v absolutní klasifikaci soutěže po půli etapy. Hned v RZ1 si (opět) problémy udělal Hänninen, jenž trefil mostek, poškodil řízení a následně ještě hasil pravou zadní část svého Yarisu WRC. To bylo zřejmě na Finovu těžce zkoušenou Toyotu moc a posádka to pro první etapu zabalila a vyrazila do servisu. Na dalším testu potkaly technické problémy s hydraulikou Evanse a Welšan se následně propadl pořadím

V opakovaných průjezdech začal nejlépe Ogier, který RZ3 před Meekem o osm desetin, ale na následujících (a současně posledním testu etapy) si Brit ztracený čas vzal zpět a ještě něco drobně přidal. Po pátku je tedy Meeke ve vedení s náskokem 10 sekund na druhého Ogiera. Jako stín se vedoucí dvojice drží třetí Neuville, jenž i ve druhých průjezdech zajel dvakrát třetí čas a za Francouzovým stříbrným postem zaostává o čtvrtminutu. Na RZ3 skončil v příkopu Tänak, což znamenalo, že se na čtvrtou příčku posunul Sordo, Španěl ale na následujícím testu podlehl Breenovi a Ir se tak posunul na bramborový post a Sordo uzavírá nejrychlejší pětici.

Stabilní časy v polovině TOP 10 zajíždí Latvala, který je po pátku šestý se ztrátou šesti sekund na pátého Sorda, sedmou příčku drží Paddon, který je tak nejpomalejším z jezdců Hyundai. Osmý se ztrátou tři čtvrtě minuty na Kiwiho je Lefebvre a nejjrychlejší desítku už uzavírají premianti třídy RC2, tedy Mikkelsen a Sarrazin.

S třídou RC2 se dostáváme k souhrnu WRC2, kde bohužel hned na začátku soutěže pohasly všechny naděje našeho Kopeckého, jemuž již na první zkoušce vypověděl službu posilovač a s poškozeným řízením musel dojet celý den. Navíc ještě v RZ3 dělal defekt, takže po dnešku mu patří místo v závěru klasifikace WRC2. Druhý zástupce Škody motorsport – Mikkelsen je přesně na opačném konci klasifikace, tedy na prvním místě s náskokem minuty na druhého Suninena. Do poloviny etapy se s Norem držel ve vteřinách Camilli, ale na RZ3 musel Francouz zastavit a své dosavadní druhé místo přepustit týmovému kolegovi Suninenovi. Třetí příčku ve WRC2 po dnešku drží Rossel s DS3 R5, , čtvrtý je Veiby a pátý Koči.

Che Guevara Energy Drink Tour de Corse 2017

po RZ4

1. flagflag Meeke Kris - Nagle Paul Citroën C3 WRC
Citroën Total Abu Dhabi WRT
1:16:32,1  
2. flagflag Ogier Sébastien - Ingrassia Julien Ford Fiesta WRC '17
M-Sport World Rally Team
1:16:42,4 +10,3
 +10,3
3. flagflag Neuville Thierry - Gilsoul Nicolas Hyundai i20 Coupe WRC
Hyundai Motorsport
1:16:57,9 +25,8
 +15,5
4. flagflag Breen Craig - Martin Scott Citroën C3 WRC
Citroën Total Abu Dhabi WRT
1:17:24,5 +52,4
 +26,6
5. flagflag Sordo Dani - Martí Marc Hyundai i20 Coupe WRC
Hyundai Motorsport
1:17:25,9 +53,8
 +1,4
6. flagflag Latvala Jari-Matti - Anttila Miikka Toyota Yaris WRC
Toyota Gazoo Racing WRT
1:17:32,3 +1:00,2
 +6,4
7. flagflag Paddon Hayden - Kennard John Hyundai i20 Coupe WRC
Hyundai Motorsport
1:17:50,9 +1:18,8
 +18,6
8. flagflag Lefebvre Stéphane - Moreau Gabin Citroën C3 WRC
Citroën Total Abu Dhabi WRT
1:18:39,7 +2:07,6
 +48,8
9. flagflag Mikkelsen Andreas - Jæger Anders Škoda Fabia R5
Škoda Motorsport
1:19:29,4 +2:57,3
 +49,7
10. flagflag Sarrazin Stéphane - Renucci Jacques-Julien Škoda Fabia R5 1:19:49,9 +3:17,8
 +20,5

Datum zveřejnění

7.4.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2773 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál