Zahájení rally sezony 2017 v Autoklubu ČR

V pátek odstartovalo TrueCam Mistrovství ČR v rally 2017

Zahájení rally sezony 2017 v Autoklubu ČR

Pro mnohé fanoušky rally bylo místo dějiště překvapením, neboť Valašská rally se v loňském roce úspěšně pořadatelsky odjela v rámci Rallysprint Série. Není tedy divu, že pořadatelé měli snahu se v další sezoně zařadit do velkého šampionátu dvoudenních podniků v rally. Na základě rozhodnutí Svazu Rally se oblíbená Valaška zařadila do letošního TrueCam Mistrovství ČR v rally 2017 a to hned do role úvodního podniku.

Význam úvodního podniku šampionátu podtrhla účast nového prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka na slavnostním zahájení Valašské rally ve valašskomeziříčském zámečku. Přítomni byli starosta Valašského Meziříčí pan Robert Stržínek a řada dalších významných osobností kraje. Přítomnost Jana Šťovíčka byla návratem prezidenta AČR po dlouhých 26 letech na místo konání samotných závodů. „Pro nás, jako Autoklub ČR je dnes velký den, neboť tímto závodem zahajujeme seriál mistrovství ČR v rally. Valaška je znovu součástí velkého šampionátu. Věřím, že v budoucnu bude mít své pevné místo v kalendáři našich dvoudenních rally,“ vyjádřil své přání prezident AČR.

V rámci TrueCam Mistrovství ČR 2017 v rally se nově představuje pohár pro vozy Peugeot 208 kategorie R2, a to pod názvem PEUGEOT TOTAL TROPHY 2017. Jeho promotérem je Gekon Racing, hlavními partnery jsou značka Peugeot v ČR a společnost Total ČR, kteří jsou také současně partnery projektu Autoklub Peugeot Rally Talent jehož barvy hájí, v předešlém roce velice úspěšná posádka, Filip Mareš a Jan Hloušek. Tato dvojice, jako jedna ze tří, navíc v letošním roce pojede za národní tým ACCR Czech Team, který podporuje Autoklub ČR, juniorské Mistrovství Evropy v rally společně s posádkami Jan Černý – Petr Černohorský a Dominik Brož – Petr Těšínský. „Máme dané cíle a jdeme za nimi. Budeme podporovat naše závodníky, umožníme jim podmínky ke startům jak na evropském, tak na světovém poli. Česká rally si zaslouží podporu Autoklubu ČR ve všech směrech a my jsme připraveni ji poskytnout. Všem závodníkům bych touto cestou chtěl popřát úspěšné závodění po celou sezonu,“ dodává Jan Šťovíček.

Datum zveřejnění

28.3.2017

Zdroj informací

autoklub ČR

Autor

Dušan Póč

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3144 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál