Dakar naplnil Autodrom v Sosnové

MOGUL Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové přivítalo rekordní návštěvu diváků.

Dakar naplnil Autodrom v Sosnové

Na Autodrom v Sosnové u České Lípy se v neděli 26. března sjeli závodníci z dálkových offroadových soutěží a zejména z Dakaru a Africa ECO Race. Při MOGUL Dakar Setkání se zde představily špičkové české týmy, které se těchto soutěží zúčastňují. Slunečné počasí a pestrý seznam hostů a techniky, kterou v tomto množství nelze vidět na žádné jiné akci v České republice, přilákaly do Sosnové tisíce fanoušků. Už krátce před polednem se téměř zaplnilo odstavné divácké parkoviště a pořadatelé museli divákům uvolnit další z tribun, protože nápor diváků byl nebývalý. MOGUL Dakar Setkání v Sosnové navštívilo skoro osm tisíc diváků, kteří po celý den mohli sledovat exhibiční jízdy soudobé i historické závodní techniky. V naprostém obležení fanoušky se tak ocitali závodníci prakticky po celý den a pokud by nebyla pořadateli ukončena autogramiáda, tak by zde fronta čekatelů na podpisy dakarských hvězd stála možná ještě nyní.

Špičkové dakarské týmy jako Buggyra Racing, Big Shock Racing, Bonver Dakar Project, Barth Racing, Ultimate Dakar Racing, Adria Karavany Sedlčany, MRG a motocyklisté Ondřej Klymčiw a Lukáš Kvapil se divákům předvedly nejen se svým dakarským zázemím, ale ve většině případů také na trati. Vidět v akci dakarské kamiony na vlastní oči a pocítit neskutečnou sílu a odolnost těchto strojů si v Sosnové mohli diváci vychutnat hned na několika místech atraktivní trati. Dakarské kamiony létaly vzduchem popírajíce zákony fyziky, což diváky dostávalo do řádného varu.

Velkolepé představení nového týmu si zde zažili závodníci ze South Racing týmu, který představil nový dakarský speciál Ford Ranger. Premiéru týmu, za nějž v sezoně 2017 odstartují jezdci Tomáš Ouředníček a Petr Hozák ozdobil svou přítomností špičkový dakarský závodník a účastník mistrovství světa v rally WRC Španěl Xavier Pons, kterého v Sosnové nadšeně pozdravily zaplněné tribuny.

Kdo tento víkend přijel na Autodrom do Sosnové, ten se rozhodně nenudil. Pauzy mezi dakarskými exhibicemi byly vyplněny závody série MOGUL Driving cup, která divákům nabídla napínavé souboje muže proti muži. Třetí ročník MOGUL Dakar Setkání naplnil očekávání pořadatelů, kteří touto cestou děkují všem zúčastněným týmům a závodníkům za jejich účast, a stejně tak divákům za ukázněnost a přízeň, kterou závodníkům věnovali, a za atmosféru, kterou dokázali vytvořit. Tři úspěšné ročníky setkání českých dakarských závodníků jsou příslibem do budoucna.

Foto: Václav Soukup

 

Datum zveřejnění

27.3.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Petr Eliáš

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2867 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál