Kris Meeke si nadále drží mexické vedení

Kris Meeke si nadále drží mexické vedení

 Původně měla být druhá etapa Mexické rally o několik stovek metrů kratší než ta úvodní, ale jak už víme, včera se rušila dopolední sekce a tím pádem v kilometráži vyhrála sobota. Ta nabídka 157 km rozdělených do šesti klasických testů ke kterým se přidaly další tři kroužení na superspeciálkách, jejichž počet je zřejmě mexickou specialitou. Ostatně počítejte s námi. Z celkového počtu 20 zkoušek jich hned 8 byly právě superspeciálky… Z programu sobotní etapy byl nejdelším testem ten s názvem Lajas de Oro, která ve své části nabídla cesty, které se nikdy v soutěži nejely a celkově se sestávala z častých změn povrchů. Po včerejšku byl ve vedení Meeke před Ogierem a v sobotu se čekalo, zda Francouz využije zlepšené startovní pozice pro druhý den k útoku na čelo nebo ne.

 Výsledek obrázku pro rally mexico 2017

Tempo však v dopolední sekci udávaly Hyundai, když dva nejlepší časy zaznamenal Sordo a jeden dělený přidal Neuville s Meekem. Na pořadí na čele soutěže to nemělo žádný vliv, protože nadále si první místo držel poslední jmenovaný jezdec, jehož marně stíhal druhý Ogier. Třetí Neuville pak na Francouze ztrácel téměř tři čtvrtě minutu a proto je potřeba změny v pořadí hledat až pod stupni vítězů. Tam hned po první sobotní vložce šel na čtvrté místo Tänak, který se posunul před chřipkou sužovaného Hänninena. Na RZ11 se pak před Fina na páté místo posunul i Paddon a tím byla podoba nejrychlejší pětice po polovině soboty hotova.

Související obrázek

Odpoledne se to podstatné dělo na druhém průjezdu nejdelší Lajas de Oro, kde se Ogier přetočil a ztratil nějakých deset sekund. Tím se jeho ztráta na Meeka navýšila na téměř 40 sekund, ale 10 jich čtyřnásobný mistr stihl ještě do konce etapy na superspeciálkách stáhnout. Pořadí po sobotě tedy bylo ve vedení závodu takové, že Meeke má půlminutu náskoku na Ogiera a dalších 40 sekund nazpět jede Neuville. Čtvrtá Tänak je necelou minutu pod stupni vítězů na čtvrtém místě, ještě o něco více ztrácí pátý Paddon. Na RZ16 se prohodilo pořadí Toyot, když se Latvala posunul na šesté místo před Hänninena. Osmý je Sordo, jemuž byla zrušena páteční penalizace, devátý je Evans (toho naopak pětiminutová penalizace tíží od samého startu rally) a desítku uzavírá Tidemand, který se přetahuje o prvenství s Camillim ve WRC2.

 

 

 

Rally Guanajuato Mexico – po RZ17
1. Meeke Kris – Nagle Paul Citroën C3 WRC 2:47:33,3
2. Ogier Sébastien – Ingrassia Julien Ford Fiesta WRC '17 +30,9
3. Neuville Thierry – Gilsoul Nicolas Hyundai i20 Coupe WRC +1:10,5
4. Tänak Ott – Järveoja Martin Ford Fiesta WRC '17 +2:12,6
5. Paddon Hayden – Kennard John Hyundai i20 Coupe WRC +3:25,5
6. Latvala Jari-Matti – Anttila Miikka Toyota Yaris WRC +4:32,6
7. Hänninen Juho – Lindström Kaj Toyota Yaris WRC +4:32,9
8. Sordo Dani – Martí Marc Hyundai i20 Coupe WRC +5:16,1
9. Evans Elfyn – Barritt Daniel Ford Fiesta WRC '17 +8:41,9
10. Tidemand Pontus – Andersson Jonas Škoda Fabia R5 +9:26,4

Datum zveřejnění

11.3.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Jakub ,,Kuře" Kura

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2651 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál