Šumava i Vltava mají schváleny základní dokumenty

Šumava i Vltava mají schváleny základní dokumenty

Únorový list byl v kalendáři nahrazen březnovým a v Klatovech mají čím dál víc napilno. Před pár dny se dozvěděli, že základní dokumenty (tzv. zvláštní ustanovení) byly na vyšších místech schváleny, a tak mohou své soutěže dál připravovat přesně podle plánu. Bylo proto možno také zahájit příjem přihlášek na obě soutěže, které se budou konat 21. - 22. dubna. 

Zvláštní ustanovení tradičně prozrazují mnohé důležité skutečnosti o každé automobilové soutěži a ani u „zet-uček“ 52. Rallye Šumava Klatovy a 26. Historic Vltava Rallye tomu není jinak. Po jejich vzájemném porovnání upoutá hned na první pohled nezvyklá asymetrie u tradičního Klatovského okruhu. Zatímco soudobým vozidlům bude divácky hojně navštěvovaná rychlostní zkouška jejich putování soutěží otevírat, pro historické vozy je okruhový test zařazen až jako RZ s pořadovým číslem tři. Proč tomu tak je? „Důvod tohoto nezvyklého opatření je vlastně velice příjemný,“ usmívá se předseda PAMK Klatovy, Jiří Valenta a vysvětluje:„Před pár lety jsme se potýkali s úbytkem startujících na obou našich soutěžích, a tak jsme se v roce 2012 vrátili k jejich pořádání ve stejném víkendu. Situace se ale od té doby hodně změnila a nám se v posledních letech hlásí naopak rekordní množství závodníků. To nás neskutečně těší. Zároveň to ale poněkud komplikuje organizaci víkendového programu, loni jsme dokonce museli na poslední chvíli upravovat harmonogramy. Ani letos nechceme zájemce o start v Klatovech odmítat, a tak jsme se včas rozhodli přetlak zejména na Klatovském okruhu zkrotit právě jeho odlišným zařazením pro oba podniky. Díky tomu by se mělo snížit riziko čekání jedné soutěže na druhou, a naopak závodníci Rallye Šumava Legend dostanou možnost svézt se na této hojně navštěvované erzetě dokonce dvakrát.“

  Kromě Klatovského okruhu se nicméně harmonogram obou soutěží s časovým posunem kopíruje, v podobném schématu jako v minulých letech. V pátek se tak bude dále zápolit na Korábu a Petrovické zkoušce, v sobotu čekají na závodníky těžké zkoušky na Sušicku s napovídajícími názvy Hoslovická a Strašínská. Diváci se mohou opět těšit i na atraktivní Tedražický test i Městskou rychlostní zkoušku, která ale tentokrát bude umístěna na zcela opačném konci Klatov než tomu bylo v minulých letech. Zejména pro členy jednotlivých závodních týmů bude zřejmě zajímavé i sobotní zařazení Strážovské rychlostní zkoušky, která se pojede nedaleko servisní zóny Janovice.  

Na adresách entry.rallyesumava.cz a entry.vltavarallye.cz už je také možné sledovat průběžný stav seznamů přihlášených, jako první se na něm objevili domácí Luboš Gregor a Švéd Stefan Helin. Jen pár hodin poté přibyl i vítěz Historic Vltava Rallye 2014 a 2015 Mats Myrsell, který i letos pojede se silným vozem Porsche 911 ze sedmdesátých let. Klatovský organizační tým letos opět posílil a omladil, přičemž nejvýraznější změna bude patrná právě u mezinárodní části „Vltavy“, u které bude funkcí ředitele nově pověřen Jiří Nejdl: „Několik let jsem byl aktivní zejména při organizaci závodění tzv. legend. Určité zkušenosti tedy již mám, nové pověření ale cítím jako velkou výzvu,“ zamýšlí se loňský vicemistr republiky historických vozů kategorie 3. Předseda PAMK Klatovy ale o správnosti volby nepochybuje: „Jsem rád, že se mi přece jen trochu uvolní ruce, přece jen úkolů jsme měl při posledních ročnících až příliš. V Jiřího Nejdla mám plnou důvěru, navíc je na tom s angličtinou lépe než já, pro mne byla přece jen komunikace se zahraničními účastníky v některých okamžicích obtížná,“ usmívá se Jiří Valenta.

Datum zveřejnění

9.3.2017

Zdroj informací

www.pamk.cz

Autor

Karel Špaček

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2848 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál