BIDaCLASSICS

Konôpka v Lamborghini Supertrophy čtvrtý

Konôpka v Lamborghini Supertrophy čtvrtý

Slovenský automobilový závodník Miro Konôpka má za sebou úspěšný první ročník pohárového seriálu Lamborghini Supertrophy Middle East. V blízkovýchodní verzi nejrychlejších pohárových závodů světa skončil na celkovém 4. místě ve třídě AM.

 

 Poslední kolo třídílné zimní série se jelo 2. - 4. března na Autodromu v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, na nejdelším mezinárodním okruhu, která již 11krát hostila i známou a oblíbenou 24-hodinovku. V přípravě na 24h Le Mans 2017 je i Miro Konôpka, který si během zimy vybral vozidla Lamborghini Huracán ST na udržení se v kondici před náročnou sezónou.

V první jízdě víkendu bojoval slovenský zkušený jezdec o stupně vítězů, ale v závěrečném kole ho technické problémy přinutily zvolnit: "Půl kola před cílem se ustrihli šrouby na unašeči, a tak jsem se propadl na 6. místo. Naštěstí moji mechanici dokázali auto opravit a mohl jsem nastoupit do druhého závodu, "řekl v Dubaji Miro Konôpka.

 

Ve druhé jízdě už auto fungovalo bez chyby a v cíli z toho bylo 4. místo ve třídě AM, ve které startovalo 10 jezdců. V celkovém pořadí po závodě v Abú Dhabí a dvou termínech v Dubaji tak Mirovi Konopka patří také 4. místo. "Tyto závody identických aut jsou výbornou přípravou na 24-hodinovka. Ani na chvíli nesmím polevit v koncentraci, protože okamžitě mě předčí několik soupeřů. Z tohoto pohledu jsem tedy se 4. místem spokojený, protože přede mnou skončili už jen jezdci, kteří už s Lamborghini Supertropfy měli zkušenosti. Velmi se mi tyto závody zamlouvají, a proto jsem se rozhodl, že na jaře budu pokračovat i v seriálu Lamborghini Supertrophy v Evropě, který je parádní obsazen: na startu tak zvykne být i 50 vozidel. "

 

Více informací o Mirovi Konopka, týmu ARC Bratislava a jejich přípravě na 24h Le Mans 2017 najdete na stránce arcbratislava.sk a facebookovém profilu ARC Bratislava.

Datum zveřejnění

5.3.2017

Zdroj informací

Race Pro Media

Tisková zpráva

Autor

Miroslav Frouz

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2482 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál