T. Mäkinen: Latvala může bojovat v letošní sezoně o titul

T. Mäkinen: Latvala může bojovat v letošní sezoně o titul

Druhé místo z Monaka a první příčka s bonusem vyhrané PowerStage ze Švédska a v průběžné klasifikaci světového šampionátu nevidíme obvyklé jméno Sébastien, nýbrž Jari-Matti, protože lídrem je právě finský pilot Toyoty. Latvala zatím po přestupu k týmu pod vedením Tommiho Mäkinena působí jako politý živou vodou a proto i sám pan šéf zvyšuje očekávání, když Jari-Matti Latvalu vidí jako možného kandidáta na titul. K tomu mu dopomohly již zmíněné výsledky, které vysoce překonávají předsezónní očekávání, kdy byla Toyota mnohými považována za velkého outsidera. Realita se však ukázala býti poněkud jinou. "Mám dobrý pocit, že Jari-Matti může letos bojovat o titul. Mohu mu pomoci, aby byl ještě jistější a spokojenější v autě. Ve Švédsku bylo dobře viditelné, že Jari-Matti byl ze všech nejsilnější," chválí svého svěřence Tommi Mäkinen.

Výsledek obrázku pro Latvala

 

Podle svých slov před startem sezóny doufal Jari-Matti pro začátek roku v umístění v první půli nejlepší desítky s tím, že by v Argentině chtěl poprvé zkusit zabojovat o pódium. Tyto plány již první soutěži splnil a navíc výrazně rozšířil vítězstvím ve Švédsku, ač podle svých slov věřil v boj o takové umístění až koncem sezóny. Takže bylo potřeba trochu změnit plány: "Před startem Monte jsem doufal v nejlepší šestici a ve Švédsku o TOP 5. Tohle však všechno mění, ale nechme se překvapit, co bude dál," říká finský lídr MS.

Tím, kdo byl po Švédsku připraven o vedení v MS, je samozřejmě Sébastien Ogier, který však pro autosport.com říká, že jeho tah na PowerStage druhé rally sezóny byl vychytralým plánem jak se vyhnout prvnímu dni čištění tratě v Mexiku. "Měl jsem trochu pochyby, jestli Jari-Matti nezvolní a nenechá mě čistit trať i v Mexiku, takže z toho, že jel rychle jsem měl radost. PowerStage jsem nejel naplno, cílem byl zisk tří nebo čtyř bodů, protože jsem si byl jistý, že Jari-Matti se na bonusové body také dostane. Nakonec jich bral nejvíc a do Mexika jede o čtyři body jako lídr šampionátu, takže aspoň budu mít někoho, kdo mi vyjede stopu," uzavírá Seb Ogier.

Datum zveřejnění

24.2.2017

Zdroj informací

ewrc.cz

Autor

Jakub ,,Kuře" Kura

(Miroslav Frouz)

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2432 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál