WRC Švédsko: Tidemand zvítězil s vozem ŠKODA FABIA R5 na domácí půdě

WRC Švédsko: Tidemand zvítězil s vozem ŠKODA FABIA R5 na domácí půdě

Jezdec továrního týmu ŠKODA Pontus Tidemand nadchl tisíce svých krajanů, když na Švédské rally zvítězil ve WRC2. Zatímco loni jim vítězství na jediné skutečně zimní soutěži v kalendáři mistrovství světa těsně uniklo, letos 26letý jezdec se svým švédským spolujezdcem Jonasem Anderssonem suverénně dominovali.

Tidemand se tak postaral o dvanácté vítězství vozu ŠKODA FABIA R5 v kategorii WRC2 z posledních 13 podniků FIA Mistrovství světa v rally (WRC).

Po opatrném startu se švédská dvojice poprvé ujala vedení na čtvrté rychlostní zkoušce a svůj náskok následně postupně zvyšovala. Tidemand kraloval za všech podmínek, ať se jednalo o noční zkoušku v okolí servisního parkoviště v Torsby, nebo na slavné zkoušce Vargåsen se skokem na horizontu Colin’s Crest. Navíc ve chvílích, kdy to bylo potřeba, dokázal jet i velice chytře. Na třech závěrečních rychlostních zkouškách v neděli neriskoval a jel tak, aby si cestu k vítězství zbytečně nezkomplikoval.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Sweden 2017

S vozem ŠKODA FABIA R5 si Pontus Tidemand připsal nejrychlejší časy na deseti ze 17 měřených úseků a Švédskou rally vyhrál s náskokem 51,8 sekundy před druhým Finem Teemu Suninenem. Třetí místo obsadil po úžasném výkonu Ole Christian Veiby s vozem ŠKODA FABIA R5 soukromého týmu.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Sweden 2017

Švéd vyhrál s vozem ŠKODA FABIA R5 ve WRC2 potřetí, když se v minulosti radoval z triumfu ve Španělsku (2015) a Portugalsku (2016). A nic nenasvědčuje tomu, že by se letos mělo jednat o jeho výhru poslední.

V průběžném hodnocení WRC2 se Tidemand s 25 body dělí o vedení s Norem Andreasem Mikkelsenem, který v úvodním podniku mistrovství světa v Monte Carlu triumfoval v barvách továrního týmu ŠKODA Motorsport před svým týmovým kolegou Janem Kopeckým.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Sweden 2017

Vůz ŠKODA FABIA R5 tak v úvodu soutěžní sezóny 2017 potvrdil svou pověst nejlepšího vozu ve WRC2. Tento špičkový speciál zvítězil ve dvanácti ze 13 posledních podniků WRC2. Další náročný úkol čeká na posádku Pontus Tidemand / Jonas Andersson od 9. do 12. března na Mexické rally, kde skandinávský chlad a led vystřídá horko a rozpálená šotolina.

Švédská rally 2017 - Konečné výsledky WRC2:
1. Tidemand / Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 2:45:14,7 hrs
2. Suninen / Markkula (FIN/FIN) Ford Fiesta R5 + 51,8 sec
3. Veiby / Skjærmoen (N/N) ŠKODA FABIA R5 + 1:07,4 min
4. Camilli / Veillas (F/F) Ford Fiesta R5 + 3:12,4 min
5. Greensmith / Parry (GB/GB) Ford Fiesta R5 + 5:10,8 min

Datum zveřejnění

13.2.2017

Zdroj informací

Tisková zpráva

Škoda-motorsport.com

Autor

škoda-motorpsort

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3382 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál