Dakar 2017 7. Etapa Kompletní výsledky

7.etapa: La Paz - Uyuni

Dakar 2017 7. Etapa  Kompletní výsledky
Po neplánovaných dvou dnech volna čeká posádky maratónská etapa z bolivijského La Paz do čilského Uyuni. Na trati nebude chybět písek a posádky budou moci opravit své stroje v bivaku pouze vlastními silami bez asistence mechaniků.
Dakar 2017: 7.etapa [AKTUALIZUJEME]

Motorky/Čtyřkolky/Auta/Kamiony: 322 ostrých km, celkem 622 km

14:00 - Pořadatelé byli nuceni změnit kvůli počasí i dnešní etapu. Dnes se tedy pojede kombinace tratí ze zrušené šesté a dnešní sedmé etapy. Z měřeného úseku zůstalo 160 ostrých kilometrů převážně v písečném terénu. Účastníky čeká přejezd 161 a 400 kilometrů. Vzhledem k novému roadbooku, nebudou dnes průběžné výsledky na průjezdních bodech.

Motorky

18:30 - První motorkáři jsou v cíli dnešní zkrácené etapy. Z výhry se dnes radoval Američan Brabec, který o 1:44 porazil Goncalvese. 4:43 nechal na trati vedoucí muž Sunderland. Jeho pronásledovatel Quintanilla ztratil dnes přes 10 minut. Čtvrtý dojel Barreda s mankem 6:51, pátý De Soultrait. Svitko nechal na trati přes 13 minut, Klymčiw 32:06. Jakeš odstoupil po pádu v páteční etapě. V top 5 průběžného pořadí se nic nemění.

18:50 - Engel dnes v cíli s mankem 34:49.

19:40 - Pabiška dnes v cíli s mankem 48 minut.

Čtyřkolky

19:40 - Karyakin dnes vítězne a přebírá průběžné vedení. Francouz Vitse ztratil na Rusa 13:30 a propadl se na druhé místo. Druhý čas dnes zajel Dutrie s mankem 2:59, 9:36 nechal dnes na trati Casale. Francouzi Vitse a Dutrie drží druhé respektive třetí místo s téměř shodným časem. Casale je průběžně čtvrtý a asi poslední, kdo by mohl pomýšlet na boj o přední příčky. Za Čilanem je již hodinova propast.

Auta

20:15 - Peterhansel dnes porazil Loeba, ale jen o 48 vteřin. O 3:33 zaostal De Villiers, 5:03 nechal na trati Hirvonen a 5:32 Roma. V celkovém pořadí stále vede Peterhansel před Loebem. Despres dnes nabral 9 min a propadl se na čtvrté místo za Romu.

20:36 - Prokop dnes v cíli s mankem 17:23.