Ondřej Ježek v Jerezu nebodoval

Ondřej Ježek v Jerezu nebodoval

Trápení týmu Go Eleven po letní pauze pokračuje. Ze slunného jihošpanělského Jerezu de la Frontera si jeho jezdci body nepřivezli. Ondřej Ježek dokončil závod na 18. místě, jeho týmový kolega Christian Gamarino o dvě příčky lépe.

V letošní sezóně velmi důležitý páteční program Ondrovi opět nevyšel. Sice se neustále zlepšoval, jeho soupeři však také. V pátek odpoledne mu patřilo až 25. místo. V sobotním superpole k posunu nedošlo, i když Ondra opět vylepšil svůj čas o téměř vteřinu na svoje maximum 1:45,882.

Do nedělního závodu měl brněnský závodník slušný start a po prvním kole mu patřilo 21. místo. Po celou dobu závodu bojoval s Italem Canduccim a Estoncem Soomerem a v cíli po několika výpadcích na čele závodu obsadil 18. místo.

 

Velké trápení

„Byl to pro mě i celý tým další frustrující víkend. Přirovnal bych ho k tomu minulému v Magny-Cours, kde jsem měl sice body, ale výkon jsem předvedl velmi podobný. Stále se trápíme s nastavením geometrie motocyklu. Nemám absolutně žádnou přilnavost zadního kola a ani s novou pneumatikou nemůžu zajíždět rychlá kola. Jedinou výhodou bylo, že tento špatný grip byl po dobu závodu víceméně konstantní, a tak jsem se mohl k jeho konci ještě trochu probojovat dopředu. Nakonec to ale valný vliv na výsledek nemělo, pouze na můj lepší pocit.

Jsem opravdu zklamaný, že nejsme schopni své výsledky alespoň trochu posunout k lepšímu. Je to velké trápení, nejsem zvyklý jezdit ve třetí desítce startovního pole. Ještě nás čeká poslední závod. Pro mě to bude premiéra, poprvé na okruhu v Kataru a rovněž poprvé pod umělým osvětlením. Pokusím se na to připravit co nejlépe a když tuto adaptaci zvládnu alespoň tak, jako v Sepangu, kde jsem hned jezdil v top ten, tak budu moc šťastný.“

Již pátý titul mistra světa třídy Supersport si s předstihem zajistil Kenan Sofuoglu z Turecka. Poslední závod sezóny se koná 28.–30. října na katarském okruhu Losail International Circuit.

Výsledky závodu WorldSSP Jerez 2016
1 - SOFUOGLU Kenan - Kawasaki ZX-6R
2 - TUULI Niki - Yamaha YZF R6 - +2,728
3 - SMITH Kyle - Honda CBR600RR - +3,398
4 - JACOBSEN Patrick - Honda CBR600RR - +3,505
5 - BASSANI Axel - Kawasaki ZX-6R - +11,954

18 - JEŽEK Ondřej - Kawasaki ZX-6R - +36,093

Průběžné pořadí WorldSSP 2016 po 11 z 12 závodů
1 - SOFUOGLU Kenan 196
2 - KRUMMENACHER Randy 129
3 - CLUZEL Jules 126
4 - JACOBSEN Patrick 122
5 - SMITH Kyle 100

15 - JEŽEK Ondřej 36

Datum zveřejnění

18. října 2016

Zdroj informací

Ondřej Ježek a Motorspor-Ing.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2535 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál